WIADOMOŚCI: Samorząd wspiera proekologiczne postawy – Magna Masuria

DO 31 MARCA 2022 ROKU TRWA NABÓR WNIOSKÓW DO DZIEWIĄTEJ EDYCJI KONKURSU NAGRODĘ IM. PROF. JANINY WENGRIS. WYDARZENIE ORGANIZOWANE JEST PRZEZ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA.

Przedsięwzięcie ma na celu wspieranie postaw proekologicznych oraz propagowanie działań i rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia zagrożenia środowiska naturalnego oraz do jego ochrony.

W konkursie przyznawane są dwie nagrody – osobno dla osób fizycznych i dla podmiotów zbiorowych, których działalność jest ściśle związana z kształtowaniem postaw ekologicznych na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.

Mogą wziąć w nim udział osoby fizyczne lub podmioty zbiorowe (stowarzyszenia, fundacje, organizacje społeczne, spółki osobowe, spółki kapitałowe, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej oraz jednostki sektora finansów publicznych), których działalność jest ściśle związana z kształtowaniem postaw ekologicznych na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać koła i oddziały stowarzyszeń naukowo-technicznych, stowarzyszenia, fundacje, organizacje społeczne, spółki (osobowe lub kapitałowe), jednostki sektora finansów publicznych, jak również osoby fizyczne.

W 2021 roku kapituła konkursowa uhonorowała Stanisława Czachorowskiego (prof. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) oraz Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Zgłoszenia należy przesyłać do Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn).

2 thoughts on “WIADOMOŚCI: Samorząd wspiera proekologiczne postawy

  1. Postawą proekologiczną popisal się na ostatniej Radzie Powiatu tow. Pieniak który stwierdził że nie stać nas na walkę ze smogiem. Odejście od węgla nie jest takie proste. Więc może on powinien zostać Premierem? Górnicy byliby zachwyceni. Panie Pieniak jest taki programy rzadowy Czyste Powietrze jest tak skonstruowany ze najbiedniejsi mają finansowanie wymianę pieca nawet do 90% wartości inwestycji. Zajmuje się Pan podobno z innym geniuszem biznesu fotowoltaiką która też jest objęta tym programem i Pan nie wie jak to działa? Wygaduje Pan głupoty publicznie. Proszę iść do gminy Kętrzyn tam pracownik za chwilę lada moment organizuje spotkanie dla zainteresowanych i nie poinformowanych może coś Pan liźnie?

    1. Dodam jeszcze Panie Pieniak ze zapłacił Pan za grudzień więcej bo w grudniu były mrozy. A jak jest mroz to jest zimno. A jak zimno to kotlowy wrzucal wungla wiecej. Zrezygnujcie z klamliwych podzielnikow ciepla ktore zmuszaja ludzi do zakrecania kaloryferow. Ten co ma odkrecone placi za tych z zakreconymi grzejac im bezporednio sciany. Poza tym wystarczy podnieść opłatę za ogrzewanie lekko o kilkadziesiąt groszy za metr kwadratowy powierzchni mieszkania, docieplić bloki, wymienić okna na 3 szybowe to wszystko jest dofinansowywane z budżetu państwa wspomnianym programem oraz ulgą termoizolacyjną i koszty się Panu obniżą. Ale jest myśli Pan po reszelsku a kiedy mi się to zwróci? To odpowiemy Panu a kiedy się zwróci wciskana ludziom fotowoltaika? A zwróci się właśnie w zdrowiu bo bez smogu i brudu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *