MRĄGOWO: Policjanci podsumowują ostatni weekend ferii zimowych – Magna Masuria

MRĄGOWO: Policjanci podsumowują ostatni weekend ferii zimowych

0

W miniony weekend (04-05.02.2022r.) policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze odnotowali 84 kolizje drogowe i ujawnili 21 nietrzeźwych kierujących.

Dla uczniów z Warmii i Mazur skończyły się ferie, to nadal trwają w innych częściach Polski. Policjanci aż do 27 lutego prowadzić będą działania „Bezpieczne Ferie” dbając o bezpieczeństwo osób podróżujących.

W piątek (04.02.2022r.) po godzinie 19.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Mikołajkach rowerzystę jadącego tzw. szlaczkiem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał około 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany manatem w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że nietrzeźwy rowerzysta może rzeczywiście być poważnym zagrożeniem na drodze. Może być też sprawcą tragicznych wypadków. Ciągle słyszymy o nietrzeźwych rowerzystach wyjeżdżających przysłowiowym wężykiem sprzed sklepów, czy też barów. Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Taki rowerzysta jest nieobliczalny w momencie, kiedy go wyprzedzamy. Uciekając przed zderzeniem z nietrzeźwym rowerzystą kierowca samochodu może wjechać do rowu lub uderzyć w drzewo, co z kolei może spowodować poważną tragedię. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

W niedzielę (06.02.2022r.) po godzinie 14.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informacje o kolizji drogowej, do której doszło na trasie Stare Kiełbonki-Piecki. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca audi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał do rowu i dachował. W pojeździe podróżowały dwie osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

W ubiegły weekend wysokie mandaty otrzymało trzech kierowców. Jeden z nich przyjął mandat w wysokości 1000 złotych za przekroczenie prędkości o 48 km/h w Bagienicach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, dwóch kolejnych po 800 złotych za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *