BARTOSZYCE: Policjanci podsumowują ostatni weekend ferii – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Policjanci podsumowują ostatni weekend ferii

0

W miniony weekend (04-05.02.2022r.) policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze odnotowali 84 kolizje drogowe i ujawnili 21 nietrzeźwych kierujących.

Dla uczniów z Warmii i Mazur skończyły się ferie, to nadal trwają w innych częściach Polski. Policjanci aż do 27 lutego prowadzić będą działania „Bezpieczne Ferie” dbając o bezpieczeństwo osób podróżujących.

W okresie ferii zimowych na drogach Warmii i Mazur doszło do 15 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 20 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali ponad 500 kolizji i ujawnili 82 nietrzeźwych kierujących.

W piątek (04.02.2022r.) w Wiatrowcu policjanci z drogówki zmierzyli prędkość BMW. Mężczyzna jechał o 31 km/h za szybko. Zatrzymany do kontroli drogowej 41-latek nie przyjął mandatu karego, który przy takim przekroczeniu wynosi nie mniej niż 800 złotych. W tej sprawie skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie mieszkańca Bartoszyc za popełnione wykroczenie.

W niedzielę (06.02.2022r.) w miejscowości Wola policjanci z ruchu drogowego mierzyli prędkość kierujących. Przed godziną 11:00 w obszar zabudowany wjechała honda kierowana przez mężczyznę. Pomimo znaku „obszar zabudowany” i stojących przy drodze policjantów mężczyzna nie zwolnił i minął patrol. Jego prędkość została zmierzona i wyniosła 94 km/h. Policjanci pojechali za mężczyzną i go zatrzymali. Za kierownicą auta siedział 53-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości. Twierdził, że nie widział znaku. Mężczyzna został ukarany mandatem, który przy takiej prędkości nie mógł wynieść mniej niż 1000 złotych.
Na jego konto trafiło 8 punktów karnych.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *