MRĄGOWO: Policjanci pomogli rodzącej kobiecie w dotarciu do szpitala – Magna Masuria

MRĄGOWO: Policjanci pomogli rodzącej kobiecie w dotarciu do szpitala

0

Policjant rozpoczynając służbę nigdy nie może być pewny tego, co go na niej spotka. Przekonali się o tym mrągowscy funkcjonariusze nadzorujący ruch drogowy na krajowej szesnastce na trasie Mrągowo – Sorkwity. W pewnym momencie podjechał do nich kierowca, prosząc o pomoc w pilnym przedostaniu się do szpitala. Jak się okazało, pasażerką pojazdu była rodząca kobieta.

W piątek (04.02.2022 r.) po godz. 20:00 w Bagienicach na wysokości stacji paliw, na widok policjantów jeden z kierowców zatrzymał swoje auto i wyraźnie zdenerwowany poprosił o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala, bo wiezie rodząca kobietę.

Funkcjonariusze niewiele zastanawiając się, powiadomili o sytuacji dyżurnego jednostki i rozpoczęli pilotaż auta w kierunku Olsztyna. Równocześnie dyżurny poinformował o sytuacji Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które zadysponowało karetkę pogotowia i ta wyjechała w ich kierunku. W efekcie szybkiej i sprawnej koordynacji działań, w okolicy Barczewa kobieta została przekazana pod opiekę medyków i już dalej w ich obecności została przetransportowana do szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *