GIŻYCKO: Dostał nakaz opuszczenia lokalu za znęcanie się nad rodziną – Magna Masuria

GIŻYCKO: Dostał nakaz opuszczenia lokalu za znęcanie się nad rodziną

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 58-latka, mieszkańca gminy Miłki. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Giżycku. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszający interwencję oraz sprawca byli znani miejscowym funkcjonariuszom. W ich domu niejednokrotnie dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 58-latek od września 2021 roku nie szczędził swojej rodzinie nie tylko słów obelżywych, lecz groził im pozbawieniem życia, wyganiał z domu i zakłócał spoczynek nocny.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili go w policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do prokuratury rejonowej w Giżycku. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *