WĘGORZEWO: 20-latka straciła prawo jazdy za szybką jazdę – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 20-latka straciła prawo jazdy za szybką jazdę

0

Najpierw tata, a teraz córka straciła prawo jazdy w tym samym miejscu. Popioły okazały się pechowe dla jednej z rodzin powiatu węgorzewskiego. Kobietę zatrzymali węgorzewscy policjanci ruchu drogowego, po tym jak w terenie zabudowanym jechała z prędkością ponad 100 km/h. 20-latka zlekceważyła przepisy ruchu drogowego i w konsekwencji stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymała mandat w wysokości 1500 zł.

Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Ponadto statystyki policyjne dowodzą temu, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (3.04.2022) około godziny 14:00 funkcjonariusze ruchu drogowego węgorzewskiej komendy zatrzymali w miejscowości Popioły do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Audi, która przekroczyła dopuszczalną prędkość. W terenie zabudowanym kobieta jechała z prędkością ponad 100 km/h. W związku z tym 20-letnia mieszkanka gminy Węgorzewo straciła uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące. Ponadto została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Jak się okazało, dokładnie w tym samy miejscu kilka lat temu prawo jazdy stracił tata 20-latki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *