GIŻYCKO: Dwie kobiety dokonały kradzieży z włamaniem… – Magna Masuria

GIŻYCKO: Dwie kobiety dokonały kradzieży z włamaniem…

0

…pracodawca nie rozliczył się z nimi za ostatni miesiąc pracy

Dwie mieszkanki powiatu giżyckiego twierdziły, że były pracodawca nie rozliczył się z nimi za ostatni miesiąc pracy. Wzięły więc sprawy w swoje ręce, włamały się do sklepu i ukradły towar na kwotę nie mniejszą niż 2 tys. złotych. Kobiety usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznały. Teraz wytłumaczą się przed sądem. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawiania wolności od roku do lat 10.

Zgłoszenie o włamaniu do jednego sklepu na terenie powiatu funkcjonariusze otrzymali 30 maja br kilka minut przed godziną 10:00. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali tam zgłaszającego, który relacjonował, że dwie kobiety, prawdopodobnie byłe pracownice sklepu, wyniosły sporą ilość towaru i odjechały autem. Sklep w tym dniu był nieczynny, co zaniepokoiło mężczyznę. Policjanci ustalili dane kobiet i udali się do miejsca zamieszkania jednej z nich. Przed budynkiem stały dwie kobiety podejrzewane o włamanie i kradzież, były pijane. W rozmowie z policjantami przyznały, że zabrały towar ze sklepu, ponieważ były pracodawca nie rozliczył się z nimi za ostatni miesiąc pracy. Więc rozliczyły się z nim same, dokonując kradzieży towaru z jego sklepu. Jako byłe pracownice wiedziały jak wejść w posiadanie kluczy do placówki handlowej, co w efekcie ułatwiło im niecny czyn. Skradziony towar policjanci ujawnili w mieszkaniu 38 -latki. Kobiety ukradły, chipsy, lody, gumy do żucia, ciastka, rogaliki, wafle, batony, czekolady, a także drogi alkohol i napoje. Mieszkanki powiatu zostały zatrzymane w policyjnej celi do wyjaśnienia sprawy. Następnego dnia po wytrzeźwieniu 36 i 38 – latka usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem, do których oczywiście się przyznały. Wartość skradzionych artykułów opiewała na kwotę nie mniejszą niż 2 tys. złotych.

Teraz kobiety wytłumaczą się przed sądem. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawiania wolności od roku do lat 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *