WĘGORZEWO: 30-latek chciał coś podpalić – zaczął podpalać przedmioty na klatkach schodowych… – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 30-latek chciał coś podpalić – zaczął podpalać przedmioty na klatkach schodowych…

0

Emocje, to bardzo silny bodziec, który popycha nas często do irracjonalnego zachowania. Tak swoje naganne postępowanie tłumaczył pewien 30-letni mieszkaniec Węgorzewa. Mężczyzna po spożyciu alkoholu i pod wpływem nerwów wybrał się na spacer, aby przewietrzyć głowę. W pewnym momencie wpadł na pomysł, wszedł do pierwszego bloku i podpalił tam stojące na korytarzu kartony. Następnie odwiedził inną klatkę schodową, gdzie podpalił wózek i stojące tam przedmioty. Potem ruszył dalej i powtórzy swoje zachowania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty zniszczeni mienia o łącznej wartości blisko 48 tys. Prokurator zastosował wobec 30-latka dozór policyjny.

Czujność, kojarzenie faktów, pamięć do twarzy oraz zdarzeń jest niezbędna w dobrym wykonywaniu służby policyjnej. Właśnie takimi cechami odznacza się jeden z dyżurnym węgorzewskiej komendy. Dzięki jego czujności sprawca podpaleń został zatrzymany chwilę po zdarzeniu. Zanim policjant dotarł do pracy i objął stanowisko kierowania zauważył na jednym z osiedli znanego mu mężczyznę, który przemieszczał się bez celu. Kiedy odebrał zgłoszenie o podpaleniach, od razu skojarzył fakty. Wysyłając patrol na interwencję wskazał mundurowym opis osoby podejrzanej o to zajście. Jak się okazało przypuszczenia dyżurnego potwierdziły się. Mężczyzna od razu przyznał się do podpaleń w trzech klatkach schodowych. 30-latek został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. W klatkach schodowych mieszkaniec Węgorzewa podpalał m.in. kartony, wózki, buty itp. Zaprószony ogień robił dalej swoje. W każdym z pomieszczeń uszkodzeniu uległy ściany i instalacje elektryczne. Łącznie pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę blisko 48 tyś złotych. 

W czwartek (01.06.2023r) prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i  zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Zgodnie z art. 288 kodeksu karnego, za zniszczenie lub uszkodzenie czyjegoś mienia przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *