GIŻYCKO: JABŁONKI SWAWOLE – wyjątkowy festiwal zawita do Giżycka – Magna Masuria

GIŻYCKO: JABŁONKI SWAWOLE – wyjątkowy festiwal zawita do Giżycka

0

fot. Jabłonki Swawole

Giżycko znalazło się w grupie trzech malowniczych miast Polski, w których odbywa się w tym roku Food & Music Apple Festival, znany również jako Festiwal Jabłonki Swawole. 

Event inauguracyjny odbył się 5 lipca w Villa Foksal w Warszawie. Giżycko na wydarzeniu reprezentował zastępca burmistrza Cezary Piórkowski. Wydarzeniu towarzyszyła premiera coveru utworu „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” w wykonaniu duetu Natalia Szroeder i Igo. Pierwszy na trasie festiwalu był Toruń. Do Giżycka impreza zawita 23 lipca, a do Sandomierza 6 sierpnia.

Food & Music Apple Festival, znany jako FESTIWAL JABŁONKI SWAWOLE to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2020 roku. W początkowych zamierzeniach, celem projektu było rozsławienie w świecie polskiego jabłka i polskiego sadownictwa. Wszak faktem jest, że w każdym napoju jabłkowym na świecie jest przynajmniej kropla soku wyciśniętego z owoców pochodzących z polskich sadów.

Z biegiem czasu i kolejnymi kroplami soku jabłkowego, JABŁONKI nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet… kulturowego. Obecnie to prawdziwy festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i swawoli.

Jak co roku, na czas Food & Music Apple Festival zaplanowano liczne atrakcje angażujące zmysły – smaku, węchu, dotyku i zapachu. Organizatorzy zadbają o podniebienia gości serwując pełne smaku dania z polskich jabłek. Przewidziano też warsztaty plecenia wianków na głowę oraz robienia kwiatów jabłoni.

Na swawolne ucztowanie przygotowano dedykowany wydarzeniu teledysk. Tego lata będziemy biesiadować przy utworze Anny Jantar „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” w interpretacji Natalii Szroeder i Igo. Już teraz zachęcamy do odsłuchu utworu: YOUTUBE

Co wydarzy się podczas jabłonek, pozostanie na jabłonkach, a soczysta i owiana tajemnicą legenda o nich będzie jeszcze długo szumiała pośród polskich jabłoni…

Jabłonki Swawole

JABŁONKI SWAWOLE FOOD & MUSIC APPLE FESTIVAL

GIŻYCKO – PLAŻA MIEJSKA (wstęp wolny) – 23.07.2022

Program:

Strefa apetyczna 14.00 – 23.00

  • stoiska sponsorów
  • stoiska gastronomiczne
  • stoisko rzemiosła artystycznego: warsztaty plecenia wianków na głowę oraz robienia kwiatów jabłoni
  • muzyka w tle: DJ S.W.I.M

Strefa muzyczna 18.00 – 23.00

  • 18.00 Rozpoczęcie Swawoli
  • 18.50 PATRICK THE PAN
  • 20.10 MEEK, OH WHY?
  • 21.30 RETROSFERA
  • 23.00 Zakończenie

Happening jabłonkowy na Rynku w Giżycku i następnie parada do terenu festiwalu Jabłonki Swawole.

17.00 Parada bębniarzy z BAZARNIK DRUMS z udziałem festiwalowych JABŁONEK

FESTIWAL ORGANIZOWANY POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA GIŻYCKA
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja State of Poland
Partnerem Festiwalu jest Miasto Giżycko

autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *