KĘTRZYN znowu otrzymał NAJMNIEJ rządowej kasy! – Magna Masuria

Michał Kochanowski oraz senator Małgorzata Kopiczko za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali o przyznaniu promes z trzeciej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – PGR dla samorządów Powiatu Kętrzyńskiego. W siedzibie Gminy Giżycko senator RP Małgorzata Kopiczko ogłosiła wyniki naboru dedykowanego tzw. terenom popegeerowskim.

Z przedstawionych informacji wynika, że miasto Kętrzyn po raz kolejny otrzymało najmniejsze dofinansowanie z rządowego programu ze wszystkich samorządów w Powiecie Kętrzyńskim. Jeszcze wczoraj Ryszard Niedziółka chwalił się w obszernym artykule zamieszczonym w niszowej gazecie: ruszyła machina pisania wniosków i pozyskiwania środków.

Jeżeli tak ma wyglądać pozyskiwanie środków, że od Kętrzyna więcej pieniędzy otrzymują wszystkie gminy w Powiecie, to obrazuje to brak skuteczności i pomysłu obecnego burmistrza na zarządzanie miastem. Nie widać w tym żadnego ładu, a działania obecnego włodarza miasta są coraz bardziej chaotyczne. Chociaż jak wczoraj udowodniliśmy Niedziółka to człowiek, który rzuca populistyczne hasła i ciągle rozsiewa kłamstwa lub fake newsy.

Jak prezentuje się miasto Kętrzyn na tle pozostałych gmin z Powiatu Kętrzyńskiego? Poniżej przedstawiamy zestawienie.

Miasto Kętrzyn
– Przebudowa ulicy Pieniężnego i Wiejskiej w Kętrzynie – 1.470.000,00 zł.

Gmina Kętrzyn
– Budowa pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej oraz modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Mażany – 1.470.000,00 zł.
– Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z instalacją gazową w Wilkowie – 1.100.000,00 zł.

Gmina Barciany
– Modernizacja i remont świetlic wiejskich w Aptyntach i Asunach – 3.890.600,00 zł

Gmina Srokowo
– Termomodernizacja budynku OSP Srokowo z rozbudową stanowisk garażowych ‐ 1.470.000,00 zł.
– Termomodernizacja budynku OSP Jegławki – 490.000,00 zł.

Gmina i Miasto Reszel
– Przebudowa dróg w msc. Zawidy ‐ 3.430.000 zł.

Gmina Korsze
– Budowa świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem w msc. Łankiejmy – 1.960.000,00 zł.
– Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Korsze ‐ 3.038.000,00 zł.

Skala jak wypada Kętrzyn na tle pozostałych gmin Powiatu Kętrzyńskiego

12 thoughts on “KĘTRZYN znowu otrzymał NAJMNIEJ rządowej kasy!

 1. Ta sytuacja obrazuje dobitnie jak nieskuteczny jest Niedziółka. Z drugiej jednak strony biorąc pod uwagę jak złą prowadzi on politykę kontynuując kierunek wyznaczony przez Hećmana, wypada tylko cieszyć się z jego nieudolności. I tak jeśli po wyborach trafiłby się miastu uczciwy i roztropny włodarz służący mieszkańcom, będzie miał co „sprzątać” po obu poprzednikach. Ma ktoś choćby pomysł jak teraz lege artis Kętrzyn mógłby się wymiksować z zamówionych autobusów elektrycznych i projektu bezbiletowej komunikacji miejskiej???

  1. – no to ja mam pomysła: opchnąć tę fantasmagorię do Olsztyna, tam większe świry tramwaje robią a gdyby wstawili autobusy to Olsztyn by odzyskał przejezdność i przepustowość, a z tramwajów tamci mogliby zrobić autorskie pendolino szprychę do CPK czyli do jeszcze większych świrów, pijar i przerób gwarantowany, powinni to łyknąć.
   Taaak… były w Olsztynie OKejki, dostępne jak woda w kranie… ale nie było z nich profitów dla politykujących nieuków i gorliwych działaczy.

 2. Jaką rolę pełni Kochanowski w tej kwestii zaraz ogłosi,że od niego zależło jakie środki spłynęły na poszczególne Gminy.
  Jest to kolejny program rządu Prawa i Sprawiedliwosci i tyle.
  Kończąc dziwìę się Pani Senator Kopiczko .

 3. I tu widać nieudacznika nieporadność i brak kompetencji, nadaje się tylko do Philipsa, ale już go tam nie przyjmą i pogonią, bo wszyscy wiedzą do czego doprowadził Philips. Nawet nie potrafił „napisać” porządnego wniosku o dofinansowanie dla miasta. Ten człowiek to „sierota nad sierotami”, tylko kłamać potrafi i coś tam na spotkaniach „mruczeć pod nosem”, aż dziw bierze, że ludzie tak dali się ogłupieć i głosowali na niego, teraz niech zbierają plony…. Jeszcze jest czas, aby zastanowić się jakiego z prawdziwego zdarzenia wybrać gospodarza miasta. Radzę wziąć czynny udział w wyborach i dokładnie przyjrzeć się i przeczytać nazwiska kandydatów, to jest najważniejsze. Odwagi!!!!

  1. Niedziólka nie pisze wniosków tylko zatrudnia gościa z Olsztyna, któremu płaci miesięcznie ok. 4 tys. Pozostałe gminy powiatu wnioski piszą same i pieniądze otrzymują większe.

 4. Przecież Kochanowski został wyrzucony z PIS, co on ma do powiedzenia? „Cherubinek” jest skończony, co on jeszcze sobie przypisuje? A pani Kopiczko to uważam, że jest osobą rozsądną i myślącą, dać się ogłupić „cherubinkowi” no to zastanawiające jakich argumentów użył, „cherubinek” -mister Kętrzyna, teraz smali cholewki do PO poprzez „narcyza” i kucharza. Grunt to klika i kasa!!!!!

  1. Proszę przeczytać w mediach już ten młody pogubiony „człowieczek” opowiada jak to powiat kętrzyński otrzymał środki (dzięki dobrej współpracy do której to on się przyczynił).
   Nie powiat panie Kochanowski ,ale to poszczególne Gminy i kwota jaką otrzymały w szczgólności zależała w jakim stopniu dana Gmina była”spegeryzowana”.

 5. No co ten „cherubinek” ma teraz do powiedzenia, mniej niż marzenia we śnie. Śni mu się nadal rządza władzy, ale to już przeszłość, nawet „przefarbowanie” do PO nic nie pomoże, bo „parcie na szkło” już się kończy, chyba trzeba będzie wrócić do PCPR lub KRUS. No bo innego wyjścia sensownego nie widać. „Złote” lata się kończą i należy to zaakceptować panie „cherubinku”!

  1. Tak to prawda został relegowany z partii Prawo i Sprawiedliwość.
   Ale dalej próbuje stwarzać wrażenie iż ma wpływ na bieg wydarzeń przy tym wprowadzając opinie publiczną w błąd.
   Dlatego apel do niektórych Parlamentarzystów PiS,aby nie promować tego osobnika.

 6. Kto w Barcianach podejmował decyzję w sprawie przeznaczenia w/w środków.
  Aptynty miejscowość rzeczywiście typowo popegerowska,natomiast Asuny absolutnie nie jak już to Drogosze(świetlica zrujnowana)
  Czy nie ma w Gminie Barciany potrzeb związanych z infrastrukturą(drogi,wodociągi,kanalizacja) pytanie to kieruje do Rady Gminy.
  Oczywiście świetlice są potrzebne w Sołectwach, natomiast najpierw trzeba uregulować ,aby zostały włączone w działalność Gminnego Ośrodka Kultury i żeby tam odbywała się jakaś aktywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *