GIŻYCKO: Kolizja z łosiem na drodze Giżycko-Spytkowo – Magna Masuria

GIŻYCKO: Kolizja z łosiem na drodze Giżycko-Spytkowo

0

Giżyccy policjanci apelują do kierowców o ostrożność w okolicach lasów, a także pól i łąk, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem zwierzyny leśnej. Kierujący pojazdem osobowym zderzył się z łosiem, który wbiegł wprost przed jadący pojazd. Pamiętajmy, że zderzenie z dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne, dlatego poruszając się drogą biegnącą przez tereny leśne należy zachować wzmożoną czujność.

We wtorek (21.11.2023r.) około godziny 19:20 na trasie Giżycko – Spytkowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz zwierzyny leśnej.  Kierującemu oplem astrą, który jechał leśnym odcinkiem drogi, wprost pod koła samochodu  wbiegł łoś. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu drogami, które otaczają lasy. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawi się na drodze.

Pamiętajmy również, że na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze – apelują policjanci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *