LIDZBARK WARMIŃSKI: Podała policjantom fałszywe dane chcąc uniknąć kary – Magna Masuria

LIDZBARK WARMIŃSKI: Podała policjantom fałszywe dane chcąc uniknąć kary

0

Czasami pierwszy pomysł jaki przyjdzie do głowy nie jest najlepszy. Na pomysł okłamania policjantów podczas kontroli drogowej, co do swoich danych personalnych wpadła pewna 57-latka z Gminy Małdyty, której uprawnienia do kierowania pojazdami zostało cofnięte.

W środę (22.11.2023 r.) policjanci ogniwa ruchu drogowego na ul. Dąbrowskiego w Ornecie zatrzymali do kontroli drogowej kierującą osobową Toyotą kobietę. Kierująca przedstawiła się podając imię i nazwisko oraz numer PESEL. Policyjne sprawdzenia natychmiast wykazały niezgodność, z którą kobieta została skonfrontowana. 57-latka zaczęła więc tłumaczyć się pomyłką w podawaniu nazwiska. Finalnie funkcjonariusze ustalili tożsamość kobiety, którą okazała się 57-letnia mieszkanka Gminy Małdyty. Policjanci szybko też poznali powód błędnie podawanych personaliów, bo jak się okazało wobec kierującej wydana została decyzja o cofnięciu jej uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci ukarali 57-latkę mandatem w wysokości 500 zł za wykroczenie wprowadzenia funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości oraz odholowali samochód, którym jechała. Kobieta będzie również odpowiadać za przestępstwo prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawień, które podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *