GIŻYCKO: Kościelny złodziej złapany!

0

Giżyccy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę, który w jednym kościołów na terenie Giżycka dokonał kradzieży datków z puszek. Prokurator zastosował wobec 18 – latka dozór policji. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (30. 07. 2022 r.) giżyccy policjanci zostali powiadomieni przez proboszcza jednej z giżyckich parafii o kradzieży datków z puszek znajdujących się na terenie kościoła. Kryminalni niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do wytypowania sprawcy. Dobre rozpoznanie i zaangażowanie doprowadziły do zatrzymania 18 – latka, którego łupem były pieniądze w kwocie 1200 zł. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (01. 08. 2022 r.) i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Wyjaśnił, że zabrał datki z puszek ponieważ potrzebował pieniędzy, które wydał na swoje potrzeby.

We wtorek (02. 08. 2022 r.) Prokurator Rejonowy w Giżycku zastosował wobec mężczyzny dozór Policji z obowiązkiem stawiennictwa w komendzie dwa razy w tygodniu. 18 – latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *