GIŻYCKO: Kradli paliwo – wpadli w ręce policji! – Magna Masuria

GIŻYCKO: Kradli paliwo – wpadli w ręce policji!

0

Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat odpowie za włamania do pojazdów ciężarowych i kradzież paliwa. Policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku. Decyzją sądu 30–latek za szereg włamań i kradzieży najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a jego 40–letni wspólnik został objęty dozorem policji.

Wydarzenia w nocy z czwartku na piątek (19/20.05.2022) potoczyły się szybko. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Giżycku położyli kres kradzieżom paliwa, które od marca znikało z baków pojazdów ciężarowych na terenie całego powiatu. Tej nocy dwaj mężczyźni zaplanowali kolejną kradzież, a na swój cel wybrali tym razem ciężarówkę, która była zaparkowana na terenie Wilkas w gm. Giżycko. Wykonując swoją „robotę” nie spodziewali się najgorszego – tego, że zostaną złapani na gorącym uczynku. Nie musieli długo czekać, ponieważ policjanci byli gotowi do podjęcia działań. Kiedy sprawcy kradli paliwo, policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku. Obaj zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie zostali osadzeni w policyjnej celi do wyjaśnienia sprawy. Po zebraniu całego materiału dowodowego śledczy przedstawili 30–latkowi 9 zarzutów kradzież z włamaniem. Wszystkie zarzuty dotyczyły włamań do pojazdów ciężarowych i kradzieży paliwa, a także kradzieży narzędzi. Natomiast 40–latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Tej nocy pomagał swojemu znajomemu.

Zgodnie z postanowieniem giżyckiego sądu 30–latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, jego 40–letni wspólnik został objęty dozorem policji. W trakcie tych przestępstw zostało skradzione blisko 1700 litrów paliwa, a szkody opiewają na łączną kwotę ponad 18000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *