GÓROWO IŁAWECKIE: Arsenał amunicji z II wojny światowej znaleziony podczas prac budowalnych – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Arsenał amunicji z II wojny światowej znaleziony podczas prac budowalnych

0

Upłynęło sporo czasu od zakończenia zbrojnych działań II Wojny Światowej. Wiele niewybuchów już odnaleziono, jednak ziemia nadal oddaje niebezpieczne relikty przeszłości. W poniedziałek policjanci dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odnalezienia niewybuchów. W trakcie prac budowlanych odnaleziono skrzynkę wypełnioną amunicją, a w trakcie spaceru pocisk artyleryjski.

Po każdym sygnale dotyczącym odnalezienia niewybuchu interweniują policjanci. Przede wszystkim zabezpieczają miejsce ujawnienia takiego przedmiotu przed dostępem innych osób. Na miejscu zawsze pojawia się policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz ocenia, z jakiego rodzaju niewybuchem mamy do czynienia i czy nie jest potrzebna ewakuacja.

W poniedziałek, (23.05.22r.), rano w Krasnołące w gminie Górowo Iławeckie w trakcie prac budowlanych odnaleziono metalową skrzynkę wypełnioną amunicją. Część z pocisków do karabinu maszynowego umieszczona była na taśmie do amunicji. Znalezisko nie stanowiło zagrożenia wybuchem i zostało zabezpieczone przez policyjnego technika. Policyjne czynności mają za zadanie wyjaśnienie pochodzenia odnalezionej amunicji. Wieczorem policjanci odebrali kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczyło znalezionego w trakcie spaceru przy wiadukcie w okolicy Janikowa w gminie Górowo Iławeckie pojedynczego niewybuchu. Policyjny pirotechnik rozpoznał znalezisko, jako pocisk artyleryjski z ładunkiem wybuchowym. Powiadomiono saperów, a do czasu ich przyjazdu policjanci zabezpieczali miejsce jego odnalezienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *