GIŻYCKO: Pies służbowy pomógł znaleźć narkotyki – 28-latek został aresztowany – Magna Masuria

GIŻYCKO: Pies służbowy pomógł znaleźć narkotyki – 28-latek został aresztowany

0

Giżyccy kryminalni zatrzymali 28-latka, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Miejsce gdzie były schowane, pomógł wskazać policyjny pies służbowy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę. Sąd zastosował wobec niego areszt na trzy miesiące.

W ubiegłym tygodniu giżyccy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że 28-letni mieszkaniec gminy Giżycko może posiadać narkotyki. Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością mefedronu, tabletkę ecstasy w pudełku po zapałkach oraz środki odurzające w postaci żywicy konopii. Do przeszukania pozostałej części posesji wykorzystano psa służbowego specjalizującego się w wyszukiwaniu narkotyków. Na widok podjętego przez psa tropu, 28 – latek podjął próbę ucieczki, jednak szybko został zatrzymany. Na przeszukanym terenie znaleziono i zabezpieczono dodatkowo blisko kilogram amfetaminy, wagę elektroniczną oraz torebki foliowe z zapięciem strunowym.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. Jak ustalili mundurowi mężczyzna ten  był już karany za podobne przestępstwa i zarzucany mu czyn popełnił w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy w Giżycku na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *