SĘPOPOL: Pijany kierowca spowodował kolizję – Magna Masuria

Kierujący, który wsiada za kierownicę po alkoholu naraża siebie i innych użytkowników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Alkohol, jako jedna z substancji psychoaktywnych znacząco wpływa na organizm kierującego m.in. rozprasza uwagę, zmniejsza zdolność postrzegania i dostrzegania kształtów, wydłuża też czas reakcji. 63 – latek, który zdecydował się kierować pomimo wypitego alkoholu spowodował kolizję, za którą został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Czeka go jeszcze odpowiedzialność za przestępstwo i znacznie surowsze konsekwencje.

W poświąteczną środę, (27.12.23r.), policjanci z drogówki interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Sępopol, gdzie doszło do zderzenia 2 audi. Bardzo szybko okazało się, że kierowca jednego z nich jest pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie 63 – latka. Policjanci ukarali mężczyznę za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mandat wyniósł 2500 zł., a 10 punktów karnych zasiliło konto mieszkańca gminy Sępopol. 63 – latka czekają znacznie surowsze konsekwencje karne za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *