GIŻYCKO: Pijani kierowcy stracili prawo jazdy – Magna Masuria

GIŻYCKO: Pijani kierowcy stracili prawo jazdy

0

Do pierwszego obywatelskiego zatrzymania doszło w sobotę (26.02.2022r.) w miejscowości Bystry gm. Giżycko. Około godziny 17:00, dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany o podejrzeniu przez innego uczestnika, że kierujący Nissanem może być pijany. Na miejsce wysłano natychmiast patrol policji. Kierowca Nissana został ujęty przez mężczyznę, który zgłosił podejrzenie, że kierowca jedzie nietrzeźwy. Od mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 66-latek mieszkaniec Giżycka miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało elektronicznie zatrzymane prawo jazdy.

Drugie obywatelskiego zatrzymanie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę (25/26.02.2022r.) w Giżycku. Kilka minut po północy, dyżurny giżyckiej policji został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 83-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy elektronicznie prawo jazdy.

Także policjanci giżyckiej drogówki w trakcie służby zatrzymali do kontroli kierującego audi. Kontrola drogowa miała miejsce w miejscowości Jurkowo gm. Kruklanki. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ten kierowca również stracił prawo jazdy. Natomiast w niedzielę (27.02.2022r.) policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, skąd sprawca zdarzenia się oddalił. Po ustaleniu wszystkich okoliczności policjanci udali się do miejsca zamieszkania sprawcy zdarzenia, gdzie na posesji stało zaparkowane auto. 33 latek nie kwestionował swojego zachowania przyznał, że cofając do tyłu uderzył w stojący pojazd, a następnie uciekł z miejsca, ponieważ jak sam powiedział „był pod działaniem alkoholu”. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ten kierowca również stracił prawo jazdy.
Prawo jazdy na okres 3 miesięcy stracił również kierowca Mercedesa, który przez teren zabudowany jechał z prędkością 136 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz na jego konto powędrowało 10 punktów karnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *