KĘTRZYN: Podsumowanie weekendu na drogach – Magna Masuria

W piątek (25.02.2022r.) około godz. 15.30 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na trasie Biedaszki-Smokowo. Kierujący pojazdem marki VW Passat zderzył się z jadącym pociągiem relacji Warszawa Zachodnia-Gdynia. Z ustaleń policjantów wynika, że 31-letni kierowca zlekceważył znak „STOP” i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Na szczęście tym razem w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń. Kierowca osobówki i maszynista pociągu byli trzeźwi.

Tego samego dnia (25.02.2022r.) kętrzyńscy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Siniec w gm. Srokowo zatrzymali kierującego mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość. 29-letni mężczyzna jechał z prędkością 98 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych i 8 punktów karnych.

Kętrzyńscy policjanci ruchu drogowego w niedzielę (27.02.2022r.) o godz. 11:30 w miejscowości Siniec gm. Srokowo zatrzymali kierowcę motoroweru. Do kontroli doszło na drodze wojewódzkiej 650. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 46-latek nie ma prawa jazdy, bo już je wcześniej stracił. Ustalono, że mężczyzna posiada sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie, który obowiązuje od 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *