GIŻYCKO: Policja zatrzymała sprawców włamaia do sklepu – Magna Masuria

GIŻYCKO: Policja zatrzymała sprawców włamaia do sklepu

0

Na terenie Giżycka doszło do włamania do jednego ze sklepów. Sprawcy zabrali alkohol, słodycze i zdrapki Lotto. Właściciel straty oszacował na kwotę 1500 złotych. Zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosowała wobec nich dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (12.10.2022r.) w nocy na terenie Giżycka doszło do włamania do jednego ze sklepów spożywczych. Łupem sprawców był alkohol, słodycze oraz zdrapki Lotto. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 1500 złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i przystąpili do czynności ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Wytężona praca operacyjna oraz zebrane dowody pozwoliły policjantom na dokonanie zatrzymania dwóch podejrzanych. Do zatrzymania mężczyzn doszło na terenie Giżycka w czwartek (13.10.2022r.). Zabezpieczony materiał w sprawie pozwolił funkcjonariuszom na przestawienie mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem. W trakcie czynności policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Na czas prowadzonego postępowania prokurator zastosował wobec dwóch 19-latków środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ze stawiennictwem w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku. O ich losie będzie decydował sąd, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *