GIŻYCKO: Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy – Magna Masuria

GIŻYCKO: Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy

0

Ponad 8 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z wydziału kryminalnego giżyckiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 66-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu do 3 lat więzienia.

We wtorek (01. 02. 2022 r.) policjanci z wydziału kryminalnego giżyckiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu giżyckiego może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne, co pokazały wyniki przeszukania wytypowanego na terenie Placu Targowego w Giżycku samochodu należącego do 66 – latka. Wewnątrz auta funkcjonariusze ujawnili kartony z papierosami różnych marek. Zabezpieczyli 8400 sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany.

Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 10 tys. złotych tytułem niezapłaconych podatków.

Pamiętajmy, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *