GIŻYCKO: Przestępcza para znowu złapana na kradzieży – Magna Masuria

GIŻYCKO: Przestępcza para znowu złapana na kradzieży

0

Po raz kolejny zatrzymani. Tym razem za kradzież z włamaniem. 46-latka i 38-latek po tym jak usłyszeli zarzuty kradzieży alkoholu stwierdzili, że to nic. Po opuszczeniu jednostki policji dokonali kolejnych przestępstw. Tym razem włamali się do jednego z pensjonatów na terenie Giżycka i ukradli 6 telewizorów marki samsung o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. Policjanci ich zatrzymali i odzyskali utracone mienie. Telewizory wróciły do właściciela. Sąd zastosował wobec pary 3 miesięczny areszt.

Nierozłączna przestępcza para nie boi się niczego. Najpierw kradzież alkoholu i zarzuty, a po chwili kradzież 6 telewizorów. W czwartek (31.03.2022 r.) 46-latka i 38-latek ponownie zatrzymani. Zapewne nie mając płynności w przepływie gotówki, para wpadła na pomysł, że trzeba zarobić ale się nie narobić. Ich plan był prosty – włamać się do jednego z pensjonatów i zabrać telewizory. Tak też zrobili. Będąc w posiadaniu kodu zapewniającego wejście do budynku, skorzystali z niego i weszli. Po penetracji pokoi wynieśli 6 telewizorów o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. Zanim to uczynili, zajechali na jedną ze stacji paliw i zatankowali ale nie zapłacili. 4 telewizory upłynnili w jednym z lombardów w Ełku, a dwa wozili ze sobą w samochodzie. Po powrocie do Giżycka 38-latek z telewizorami w aucie spowodował kolizję pod jednym z giżyckich sklepów. Policjanci znając sprawę szybko skojarzyli czyje to mogą być telewizory i skąd pochodzą. Rozpoznany przez właściciela sprzęt RTV doprowadził do zatrzymania kobiety i mężczyzny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie parze kolejnych zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali wszystkie telewizory, które wróciły do właściciela.

Na podstawie zebranych w sprawie dowodów giżycki sąd zastosował wobec 46-latki i 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Parze grozi wyższy wymiar kary z uwagi na to , że przestępstwa dokonali w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *