KĘTRZYN: Zderzenie toyoty z łosiem – Magna Masuria

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W592, za miejscowością Kraskowo w gminie Korsze. Kierujący toyotą zderzył się z łosiem. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone. Siedzący za kierownicą 66-latek oraz pasażerka na szczęście nie odnieśli obrażeń. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (02.04.2022r.) około godz. 20:00 wówczas to oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na trasie Kętrzyn-Bartoszyce tuż za miejscowością Kraskowo w gminie Korsze. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego ustalili, że na prostym odcinku drogi, z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód marki Toyota wybiegł łoś. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone. Na szczęście kierujący pojazdem 66-letni mężczyzna oraz podróżująca pojazdem pasażerka nie odnieśli obrażeń.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla tych stworzeń, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *