GIŻYCKO: „Śladami Bogusława Domaniewskiego” – pokaz specjalny w 21. rocznicę śmierci – Magna Masuria

GIŻYCKO: „Śladami Bogusława Domaniewskiego” – pokaz specjalny w 21. rocznicę śmierci

0

Fundacja st.ART oraz Giżyckie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmu o Bogusławie Domaniewskim w 21. rocznicę jego śmierci.

Już 19 stycznia o 16:30 w sali kinowej GCK czeka nas niezwykle sentymentalna podróż opowiadająca o tej wyjątkowej jednostce.

Bogusław Domaniewski – podróżnik, przyrodnik, krajoznawca, autor książek „Za własnym żaglem” i „Herszt”. Urodził się w Zamościu, dużo podróżował, znaczną część swego życia spędził na Mazurach. Był postacią niezwykle barwną, wspominany jest jako niesamowity gawędziarz, który uwielbiał dzielić się swą wiedzą i przygodami ze swoich wypraw. Postać pana Bogusława Domaniewskiego wpisała się na stałe w historię Twierdzy Boyen. Przez długi okres swego życia, pan Domaniewski na donżonie Twierdzy, w koszarowcu, który został uhonorowany jego nazwiskiem, prowadził Muzeum Fauny i Flory.

Film został wyprodukowany przez Giżyckie Centrum Kultury.
Pomysłodawcą oraz reżyserem filmu jest pan Tomasz Boniewski (Specjalista ds. promocji, organizacji wystaw i ekspozycji w Twierdzy Boyen Giżyckiego Centrum Kultury).

Pokaz odbędzie się 19 stycznia (czwartek) o 16:30 w sali kinowej Giżyckiego Centrum Kultury.
Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 661 664 781.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *