GIŻYCKO: W Wilkasach odbyły się pływackie zawody strażaków z OSP – Magna Masuria

GIŻYCKO: W Wilkasach odbyły się pływackie zawody strażaków z OSP

0

Z udziałem pięciu jednostek po dwuletniej przerwie odbyła się w niedzielę VIII. edycja Zawodów Ratownictwa Wodnego Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Druhowie rywalizowali w Parku Wodnym Wilkasy o Puchar Wójta Gminy Giżycko. W imprezie organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji wystartowali strażacy z Kruklanek, Spytkowa, Miłek,Wydmin i Rynu.

Niedzielne przedpołudnie zawodnicy poświęcili na współzawodnictwo w pięciu atrakcyjnych konkurencjach: ratowaniu manekina na dystansie 50 metrów, holowaniu manekina rzeczką i sztafecie z pasem ratowniczym „węgorz” 4 x 25 metrów. Nie brakowało wielu pozytywnych emocji, choćby z racji udziału w imprezie po raz pierwszy większej liczby kobiet, które do tej najczęściej reprezentowała jedna druhna. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna OSP Kruklanki, z czego niezmiernie cieszył się obecny na widowni jej wójt Bartłomiej Kłoczko. Wyprzedziła ochotników z Rynu i Wydmin, a gospodarze ze Spytkowa oraz goście z Miłek musieli zadowolić się IV. i V. miejscem.

Statuetkę najstarszego uczestnika otrzymała Marlena Bereza z Wydmin, najmłodszego zaś Michał Doroszkiewicz ze Spytkowa.

– To były moje pierwsze zawody, od kiedy wstąpiłam w szeregi OSP – zdradziła nam Joanna Zalewska z gminnej jednostki w Spytkowie, najmłodsza przedstawicielka płci pięknej. – Pierwsza konkurencja sprawiła mi troszkę trudności, ale druga była zdecydowanie łatwiejsza. Bardzo podobała mi się towarzysząca zawodom atmosfera.

Sędzia główny Arkadiusz Gij z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej podkreślił wielkie zaangażowanie zawodników.

– Rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie – podsumował. – Konkurencje były naprawdę wymagające, ale uczestnicy dobrze sobie z nimi poradzili. O wygranej zadecydowała dopiero sztafeta z pasem ratowniczym.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział we współzawodnictwie, które z widowni bacznie obserwowali, a później wręczali puchary, statuetki i medale wójtowie gmin Miłki, Kruklanki oraz Giżycko: Barbara Mazurczyk, Bartłomiej Kłoczko i Marek Jasudowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *