SZCZERY DO BÓLU: Zielona hipokryzja Wróbla! – Magna Masuria

Maciej Wróbel – zastępca burmistrza Kętrzyna – próbuje zaistnieć i ocieplić własny wizerunek wśród mieszkańców miasta Kętrzyn. Coraz częściej fotografuje się w towarzystwie osób starszych czy dzieci. Chce pokazać, jakim jest dobrym samorządowcem i można wyciągnąć wniosek, że robi sobie powolny grunt pod kampanię wyborczą.

Wczoraj [tj.25 maja 2022r.] pochwalił się na profilu Facebook zdjęciami z placu Piłsudskiego. Pokazał efekt stworzenia trawnika wzdłuż placu Piłsudskiego, a przy tym ogłosił sukces. Co bardziej ciekawsze pokusił się o pewne odważne stwierdzenie, że powstanie trawnika oraz zaplanowana rewitalizacja Ogrodu Ekologicznego: „to konkretny i odpowiedzialny plan”.

Wygląda na to, że widmo zbliżających się wyborów zmobilizowało Wróbla do jakiegoś działania – a stworzenie trawnika nie powinno być sukcesem na miarę kilkutysięcznego miasta, jakim jest Kętrzyn. Co gorsza – w moim odczuciu – Wróbel cierpi na swego amnezję. 17 lutego br., wycięto kilkanaście zdrowych drzew na ul. Sikorskiego. Wtedy Wróbel nie musiał udawać człowieka pro-ekologicznego, a wręcz przeciwnie – przemilczał tę wycinkę drzew.

Wróbel swoim wpisem zarzuca również, że Kętrzyn to jedna wielka betonoza – jednak warto Kętrzyn porównać do okolicznych miast tożsamych wręcz jak Węgorzewo, Giżycko czy Mrągowo – u nas w Kętrzynie widać na każdym kroku zieleń, czy to w parkach, czy nawet w rabatach stworzonych na rondach. Kętrzyn jest zielonym miastem i nie trzeba go odczarowywać. Mieszkańcy, przejezdni i turyści chwalą sobie, że w Kętrzynie jest sporo drzew i miejsca do wypoczynku – wiadomo im więcej tym lepiej.

Warto wspomnieć, że Wróbel również cierpi na niepamięć względem wcześniejszych swoich pomysłów i niewypałów, jakim jest „Ogród Zapachu” – przy dwóch ruchliwych ulicach – wraz z „Sadem Miejskim”, o którym większość mieszkańców zapomniała, że istnieje. Dziś te miejsce zarasta trawą po pas i jest miejsce, gdzie mieszkańcy wyprowadzają pieski na spacer. Zaznaczę tutaj, że po stworzeniu Ogrodu Zapachu Wróbel z Niedziółką chcieli oddać ten grunt pod budowę restauracji McDonald – to dopiero byłby Ogród Zapachów, gdyby doszła ta inwestycja do skutku!

Wróbel również obiecywał, że większe przestrzenie zieleni w parkach takich jak park na placu Piłsudskiego, Ogród Różany czy teren zieleni przy byłym browarze zostaną przekształcone w łąki kwietne. Do dnia dzisiejszego tego nie zrobiono.

Pro-ekologiczna postawa Wróbla – w moim odczuciu – jest zrobiona pod publikę i nie ma nic wspólnego z ekologicznymi postawami. Pojawia się tam, gdzie można zrobić ładne zdjęcie i dobrze wyglądać – można to określić mianem hipokryzji.

21 thoughts on “SZCZERY DO BÓLU: Zielona hipokryzja Wróbla!

 1. To jest degradacja środowiska , tak dorodne drzewa wciąć w pień na terenie dawnego SOSW. Powinie za to odpowiadać Wróbel z racji zajmowanego stanowiska. Jak tak można? Pewnie skończy się kadencja i Wróbel wyfrunie a my pozostaniemy bez drzewostanu w mieście.

 2. Szkoda, że Wróbel zmanipulował zdjęcie i nie pokazał jak wygląda zieleń po drugiej stronie ulicy, gdzie jest piękna fontanna z zaciszem drzewnym przy bardzo ruchliwej ulicy. Centrum miasta mamy bardzo zielone i piękne w porównaniu do innych miast jak napisał Pan Redaktor. Za ratuszem mamy kolejne zielone zacisze, przy starostwie, przed lożą, plac Piłsudskiego, obok dużego kościoła, pod zamkiem, jeziorko, park ekologiczny, park przy szpitalu i można tak wymieniać i wymieniać.

  Powiem inaczej Wróbel nie robi tego w podtekście do Kętrzyna, lecz pije do burmistrza Iwaszkiewicza, gdzie trwa kampania przeciwko niemu za remont placu połączonego z parkingiem. Tam na potęgę zwolennicy Wróbla ciągle powtarzają jak mantrę: BETONOZA!!! Nie zdziwię się jak za dzień lub dwa posty Wróbla będzie cytować GiżyckoNEWS, Giżycka Telewizja Internetowa czy Aktywne Giżycko.

  #wonzWróblem

 3. To zdjęcie, które zamieścił Maciej, gdyby je zrobić , gdy nie będzie liści na drzewach różniło się będzie tylko większą ilością trawnika przy drodze. Żadna zmiana. A ile hałasu medialnego przy tym.
  Jak tak ma wyglądać rządzenie kilkudziesięciotysięcznym miastem jak do tej pory, czyli propaganda i promocja niektórych osób, to ja już tęsknię za Hećmanem

 4. Pocieszam się, że to nie ja wybrałem tego pana na zastępcę, bo zupełnie straciłbym do siebie szacunek. Już wystarczająco się wstydzę, że oddałem głos na Niedziółkę.

 5. Wróbel ogłupia ludzi tylko naiwnych fotografując się z dziećmi czy starszymi osobami, myśli że dadzą się nabrać na jego gierki mieszkańcy trzeźwo myślący , niech już się zbiera do opuszczenia Kętrzyna, bo na pewno stąd poleci, nie dopuścimy, żeby go wybrano ponownie . Myślę, że wystarczająco dużo pokazał przez ten okres na co go stać, jego pazerność na kasę, nieudolność w rządzeniu, marnotrawstwo , lekceważenie ludzi i jeszcze wiele innych temu podobnych „talentów” , to niebywale bardzo utalentowany i stworzony do tego typu manewrów przez „pomyłkę” wybrany samorządowiec. Zamiast zajmować się poważnymi problemami Kętrzyna zajmuje się trawniczkami, wycinką drzew i innymi niepotrzebnymi „pierdołami” . Kto go wybrał i jego „szefa”- nie ja, dlatego nie mam moralnego kaca. A ci co ich wybrali niech teraz nie krytykują tylko „poklepują po plecach” jak dobrze rządzą i co sobą reprezentują oraz jakie mają zasługi . Żenada.

 6. Być może w ocenie pana Macieja jest to inwestycja kadencji, ale przecież wcześniej był tam trawnik i to pamietamy. Temu duetowi wybitnych samorządowców nic już nie pomoże.

 7. Teren byłego ośrodka nie był w kompetencji miasta tylko powiatu, ani Wróbel nie jest winny wycinki ani Hecman nie mógł tu inwestować. Koniec i kropka

  1. Ot i wypowiada sie znawca i potem tacy znawcy wszystkiego, a przepisów nie znają – co gorsza pchają się jeszcze do samorządu!!! Budynek powiatu na terenie miasta. Więc ten co kupił ten budynek musiał zwrócić się do miasta o zgodę na wycinkę. Miasto jak widać dało zgodę.

 8. Tak płaczecie że Wróbel wyciął drzewa nie pochwalę ale gdzie byliście jak za rządów Pana Hećmana wycięto cały rząd drzew rosnących całym szpalerem obok Urzędu Miasta, gdzie byliście jak za rządów Pana Hećmana wycięto przy Loży Masońskiej zdrowy świerk i lipę (pisało o tym Życie Kętrzyna w 2013r. ). Teraz wylewacie krokodyle łzy , szkoda że tylko teraz.

  1. A ile obecna władza wycięła drzew? Kochanowski, Wróbel, Niedziółka i Kamińska razem wzięci? Już okoliczni rolnicy jęczą, że teren pustynnieje..

 9. Do wpisu”NKE” zgadza się ,że Kochanowski sprzedał teren po SOSW ale decyzje o wycince podejmuje Burmistrz Miasta. Jesteś człowieku mało obeznany w tych sprawach.

 10. Dziś na zaproszenie Maciej Wróbel , pojechaliśmy do Kętrzyna na Dzień Dziecka. Muszę przyznać, że byliśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji, atrakcji i zabawy dla najmłodszych. Mam nadzieję doczekać się takiego Dnia Dziecka w Giżycku.

  Tak się robi kampanię wyborczą na burmistrza Giżycka kosztem miasta Kętrzyn!!!
  Ale bierzcie sobie tego Wróbla do Giżycka! Byle, jak najdalej od Kętrzyna!

 11. Kętrzyńskie przedszkolaki odwiedziły Zastępcę Burmistrza Maciej Wróbel 👧🧒👦
  Podczas spotkania dzieci zadawały pytania, a niektóre były nawet całkiem skomplikowane 🙂 Wielką niespodzianką było zaśpiewnie przez dzieci piosenki o Kętrzynie. Po zagorzałej dyskusji urozmaiconej słodkim poczęstunkiem dzieci odwiedziły gabinety Burmistrza i Zastępcy gdzie miały możliwość zasiąść w fotelach włodarzy miasta. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły samodzielne wykonane upominki. Zastępca Burmistrza podziękował dzieciom za przemiłe spotkanie i przekazał na ręce przedszkolaków drobne prezenty i kolorowe balony 🎈🎁🎈🎈🎈🎁

  To odpowiedni dla naszej władzy poziom.

  Kochamy dzieci! Nie dajemy się zmanipulować Wróblowi!

 12. Cyt. za Maciej Wróbeł: Cóż to był za dzień! Dzień Dziecka! Niesamowita dawka energii, integracja i zabawa dla każdego 😀❤️ Niesamowite jak wielu gości spoza Kętrzyna do nas przyjechało. Słyszeliśmy – takiej imprezy nie ma nigdzie indziej 🙂 To fakt. Nie ma! 🙂. Koniec cytatu za Maciej Wróbel.

  Gdybyś Wróbel za swoje zorganizowąl te zabawę dla dzieci, to chapeau bas!

  Ale obawiam się, znając Cię, że na tym jeszcze zarobiłeś????? Kosztem miasta Kętrzyna , robisz sobie pijar. Wykorzystujesz do tego dzieci i seniorów??????

 13. Cyt. za Maciej Wróbel: Kętrzyński Dzień Dziecka! Zabawa przednia nie tylko dla milusińskich! Dziś miastem rządzą dzieci 😀😀😀 Koniec cytatu.

  Moja refleksja: Miastem rządzą dzieci od blisko 4 lat, niestety.

 14. Wróbel puszcza kasę na rozrywkę na prawo i lewo, a ja jeżdżę dziurawymi ulicami i auto sobie niszczę. Wróbel zabieraj się za łatanie dziur w jezdniach! Dość tej zabawy!

 15. Maciej jest przedszolankiem, opiekunem seniorów, czy nie za dużo zarabia, jak na tego typu społecznie istotne stanowiska? On ma blisko 20 tys. miesiecznie wynagrodzenia za zabawę. A ile zarabiają nasze przedszkolaki, które dzień w dzień pracują i bawią się z dziećmi. On Wrobel za duzo Niedziółka Ci płaci!!!!!!!!! naszymi pieniędzmi!!!!!!!!

 16. Besialstwo karygodne taka wycinka. Jak wiele innych masowych wycinek w ostatnich kilku latach w Polsce. Ile zła trzeba mieć w głowie, żeby tak nie szanować krajobrazu? Skandal karygodny. Przepisy powinny być wzmocnione, ale na to nie można liczyć przy władzy Zjednoczonej Prawicy …. Na jakiekolwiek dobro ponad podziałami nie można liczyć za PiSu… It is a shameful bustle of such a deforestation. Like many other mass clipping in the last few years in Poland. How much evil do you have to be in your head not to respect the landscape so much? A shameful scandal. The regulations should be strengthened, but this cannot be counted on in the power of the United Right …. Any good beyond divisions cannot be counted on for PiS …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *