SZCZERY DO BÓLU: Kętrzyn znowu dostał mało – czy jeziorko czeka „betonoza”? – Magna Masuria

SZCZERY DO BÓLU: Kętrzyn znowu dostał mało – czy jeziorko czeka „betonoza”?

19

Miasto Kętrzyn po raz kolejny otrzymało niskie dofinansowanie z Polskie Ładu, mniej niż gmina Srokowo [9 150 000 zł], gmina Kętrzyn [10 085 000 zł], gmina Barciany [9 937 000 zł], gmina Korsze [9 975 000 zł] czy tak małe gminy jak Miłki [9 464 850 zł] czy Wydminy [10 365 000 zł]. Miasto Kętrzyn również źle wypada na tle innych miast z regionu. Kętrzyn otrzymał mniej pieniędzy niż Węgorzewo [9 850 000 zł], Bartoszyce [15 200 000 zł] czy Giżycko, które rozbiło swego rodzaju bank [24 334 900 zł].

Miasto Kętrzyn otrzymało z drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotę 8 550 000 złotych na budowę infrastruktury turystycznej przy jeziorze Górnym, czyli przy naszym tzw. „jeziorku kętrzyńskim”.

Jak relacjonuje burmistrz Kętrzyna dla jednej z niszowych lokalnych gazet wygląd jeziorka nie będzie już taki sam, a co gorsza kętrzyńskie jeziorko może utracić swój dziewiczy wygląd na rzecz betonu jak to ma miejsce w innych miejscowościach, gdzie budowane są tarasy rekreacyjne nad linią brzegową. Również mają powstać pomosty i mała architektura użytkowa – nieoficjalnie drugi mały amfiteatr.

Wszystko wygląda pięknie na papierze i w słowach Niedziółki, lecz jaki kształt będzie miało jeziorko po takiej ingerencji? Czy znowu dojdzie do bezmyślnego wycinania drzew i niszczenia strefy ciszy w centrum Kętrzyna? Czy znowu Niedziółka i Wróbel przeczą swoim poglądom bycia pro-ekologicznym o czym pisaliśmy w artykule: Zielona hipokryzja Wróbla! Fakt teren jeziorka potrzebuje zagospodarowania, ale nie tak rozległych i inwazyjnych inwestycji, lecz zwyczajnego uporządkowania.

Co państwo myślą o tej planowanej inwestycji? Czy pieniądze z Polskiego Ładu powinny być przeznaczone, na co innego? Zachęcam do skomentowania.

19 thoughts on “SZCZERY DO BÓLU: Kętrzyn znowu dostał mało – czy jeziorko czeka „betonoza”?

 1. te pieniądze z Polskiego (nie)Ładu to tylko promesa, dostali na Ogrodowa z tego programu i gdzie ta budowa? kasy nie ma i nie bedzie jej szybko. moze dostana za rok czy za dwa. wtedy ich nieudolne rzady sie skoncza

 2. Mieszkańcy Kętrzyna nie możemy dopuścić, aby oni zmarnowali i doprowadzili miasto do „ruiny”, jeziorko kętrzyńskie dziś wygląda ładnie dzięki Burmistrzowi Hećmanowi, jaki drugi amfiteatr? jakie tarasy czy pomosty? oni chyba na głowę upadli, niech przyjdą koło stacji paliwowej BP na te leżaki pijackie i niech tam leżą , albo ten niby sad czy jaki tam diabeł, ani uroku ani pożytku, tylko wkoło odchodów psich . Ot i jeszcze się chwalą, rozbabrają miasto, bo już do wyborów „chwila”, a reszta do kieszeni. To jest pomysł nad pomysły ówczesnej władzy, zostało tylko patrzeć im na ręce….

 3. Faktycznie „pseudo -fachowcy” dorwali się do władz. Przykład wycięcia drzew na dawnej posesji Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego. Pewnie świętej pamięci Pan Dyrektor Siemaszko przewraca sie w grobie, który tak dbał pieczołowicie o zieleń na terenie SOSW.

 4. Czytam artykuł i wpisy z którego wynika, że ma powstać drugi amfiteatr, kto jest jest pomysłodawcą czy Maciej Wróbel znawca od wszystkiego ? A może wspólnie z kolegą Arkadiuszem Książkiem wpadli na ten genialny pomysł. Dwa amfiteatry w małym miesicie a może to dla Niedziółki i Sachrynia?

 5. Ostatnio medialnie pojawia się Wrobel Maciej razem z Platformą Obywatelska . Bo co PO ma lepsze obecnie notowania? Zapominał Wrobel Maciej jak razem z Niedziółka i z PISem wyrzucał kętrzyniaków z pracy?

 6. Jak jest na tapecie Maciej Wróbel, to może Pan Redaktor wyjaśni mieszkańcom Kętrzyna sprawę Oświadczenia Majątkowego Wróbla – bo jak sięgnąć pamięcią to sprawa była zakręcona nie wiadomo jak faktycznie było czy było dostarczone czy wysłane? I czas najwyższy Panie Redaktorze, żeby opublikować Oświadczenia Majątkowego dla przypomnienia mieszkańcom.

 7. Proszę się zainteresować Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier w Ketrzynie i
  udostępnić zarobki Prezesa Arkadiusza Książka ,Dariusza Powroźnika , Anety Nahornej. Podwyżki za czynsz już kolejny raz w tym roku otrzymaliśmy. Spółdzielcy powinni znać zarobki Zarządu, bo to my mieszkańcy ich utrzymujemy.

 8. Żal mi tego miasta. Chytry lisek został zaproszony do kurnika przez Niedziółkę. Ludzie nie mają świadomości ile przekrętów , ile szkód wyrządził temu miastu lisek elegancik. Na selfie uśmiech cherubinka, a w zaciszu gabinetu prawdziwe oblicze gracza. Żal mi tego miasta.

 9. W pełni się zgadzam, że przyszedł czas na taczce z gnojem wywieźć „Cwira-Swira-Narcyza” do Wydmin!!

 10. Pan Wróbel to powinien przestrzegać przepisy bo go również obowiązują. Juz drugi raz widze jak prowadzi i rozmawia przez telefon. W dniu wczorajszym na rondzie bylo potrącenie rowerzysty na pasach a Pan Wróbel przejeżdża obok i rozmawia przez telefon .W końcu i wam się skończy mam nadzieje ze prędzej niz pozniej

  1. Pan Wróbel jest ponad przepisy, a przy takim burmistrzu, jak Niedziółka, to pan Wróbel tworzy przepisy, które pozwalają mu wyciągać z Kętrzyna ostatnie soki.

 11. Znowu makulatura w mojej skrzynce. Jakim prawem zaśmiecają ten świat tym stekiem niczego. Betonoza, zielona energia, elektryczne skutery, elektryczne autobusy i i znowu , żeby się pochwalić sukcesem, którego nie ma, wycieli tyle drzew. Wróbel, zdecyduj się w końcu, czy jesteś ekologiczny, czy nie. Bo mi się wszystko co gadasz i robisz miesza.

 12. CYT. 👉👉👉Jutro spotykamy się w Giżycko gdzie wraz z moimi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia OK Giżycko będziemy rywalizować w meczu z drużyną samorządowców. Wszystko w szczytnym celu! Pieniądze będą zbierane na rzecz Obudzmy Adriana Jarosza i Leszek Lachowicz ✌️✌️✌️ Oprócz tego wspaniali goście – Paweł Papke – Poseł na Sejm RP i Tomasz Frankowski, Ola Juszkiewicz, Boski Adrian, Patrycja Runo i mega atmosfera! Zaczynamy o 11.00! Wiadomo, że ⚽️ to nie jest moja mocna strona🥴, ale czego nie robi się w szczytnym celu 🫶🏻🫶🏻🫶🏻

  Kampania wyborcza????? MACIEJ??????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *