GIŻYCKO: Włamywali się do automatów od gier i kradli pieniądze – Magna Masuria

GIŻYCKO: Włamywali się do automatów od gier i kradli pieniądze

0

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić kobiecie i dwóm mężczyznom, którzy kilka dni temu włamywali się do automatów do gier i kradli z nich pieniądze. Sprawcy tego przestępstwa zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Pierwsze włamanie do automatu do gier miało miejsce w niedzielę (03.07.2022r.) o czym powiadomił sam właściciel wskazując, że z kasetki zostało skradzione 600 złotych. Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tej sprawy szybko ustalili, że związek z nią może mieć młoda kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu. Doszło do zatrzymania tych osób. Zebrany materiał w tej sprawie jasno wskazywał, że to ta dwójka dopuściła się tego przestępstwa. 26-latka i 28-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Kolejne włamanie do automatu miało miejsce 6 lipca br. około godziny 02:30. Dyżurny giżyckiej policji na miejsce skierował patrol, gdzie osoby „majsterkują” przy automacie do gier. Na widok radiowozu osoby oddaliły się, funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn, który został przewieziony do jednostki policji i osadzony do wyjaśnienia sprawy. Właściciel automatu wskazał, że i tym razem z kasetki zostało skradzione 600 złotych w bilonie. Zebrany materiał w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Wyjaśnił, że spotkał znajomych, z uwagi na brak pieniędzy postanowił włamać się do automatu. Tak się trafiło, że miał przy sobie „śrubokręt”, którym otworzył skrzynkę z pieniędzmi. Funkcjonariusze już ustalili dane dwóch kolejnych mężczyzn. Będą kolejne zatrzymania.

Teraz cała trójka wytłumaczy się ze swojego postępowania przed sądem. Za to co zrobili, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *