SĘPOPOL: Kierował pojazdem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie – Magna Masuria

SĘPOPOL: Kierował pojazdem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie

0

Odpowiedzialna postawa obywatelska kobiety, która nie pozostała obojętna widząc pijanego mężczyznę kierującego renaultem doprowadziła do zatrzymania 37 – latka. Mieszkaniec Sępopola miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie i stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, (9.07.22r.), przed godz. 21:00 policjanci z Sępopola interweniowali na jednej z ulic miasta w związku ze zgłoszeniem o pijanym mężczyźnie kierującym renaultem. 37 – latek został ujęty przez kobietę, która przekazała go policjantom. Mieszkaniec Sępopola miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Z jego udziałem wykonano badanie retrospekcyjne, które zostanie zinterpretowane przez biegłego. Dochodzenie wyjaśni, czy 37 – latek kierował renaultem w stanie nietrzeźwości.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres, co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie niemniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *