GIŻYCKO: Wyróżnieni przez burmistrza w dziedzinie sportu i kultury – Magna Masuria

GIŻYCKO: Wyróżnieni przez burmistrza w dziedzinie sportu i kultury

0

Wyróżnieni Nagrodami Burmistrza w dziedzinie sportu i kultury, którzy nie mogli wziąć udziału we wcześniejszych oficjalnych uroczystościach, odebrali swoje nagrody dziś, podczas kameralnego spotkania z Burmistrzem w Urzędzie Miejskim. 

Małgorzata Lewczyk i Piotr Zagórski odebrali nagrody w dziedzinie Kultury, a Jerzy Gawarecki i Rafał Graca w dziedzinie Sportu. Sylwetki nagrodzonych, wybitnych mieszkańców Giżycka, z których sukcesów jesteśmy niezmiernie dumni, prezentujemy poniżej.  

Piotr Zagórski | Dyrektor Hotelu Masovia w Giżycku, gospodarz cyklicznych spotkań historycznych i literackich. Działalność Pana Piotra Zagórskiego i jego wsparcie stowarzyszeń oraz instytucji kultury ma duży wpływ na kształtowanie, krzewienie i rozwój działalności kulturalnej w naszym mieście. Podkreślić należy bardzo aktywną współpracę w ramach organizacji licznych spotkań z twórcami literatury, historykami oraz pasjonatami Giżycka i dziedzictwa kulturowego naszego miasta, te od lat goszczą w giżyckim hotelu Masovia

Małgorzata Lewczyk | Giżycka artystka, właścicielka pracowni ceramicznej Maszkarada Ceramika. Współorganizuje Giżyckią Otwartą Letnią Akademii Sztuki – GOLAS. Impreza została zorganizowana po raz pierwszy latem 2022 r. we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną „Mazury” w Giżycku, obejmuje profesjonalne, plenerowe warsztaty artystyczne z udziałem dorosłych i dzieci, m.in. z rysunku, rzeźby, tkactwa, grafiki i ceramiki. 

Jerzy Gawarecki | Dyplomowany trener hokeja na lodzie i kolarstwa. Dyplomowany Menager Sportu, trenujący grupy dziecięce, młodzieżowe i seniorskie klubu „Masters Giżycko”, sekcji kolarskiej i hokeja na lodzie. Wieloletni, społeczny działacz i  propagator sportu. Organizator wielu wyścigów kolarskich i meczów hokeja na lodzie w Giżycku.

Wieloletni społeczny prezes Towarzystwa Kolarskiego „Masters Giżycko”.

Rafał Graca | Założyciel i trener Giżyckiego Klubu Karate Kyokushin, a także pomysłodawca oraz organizator ogólnopolskiego „Turnieju Karate Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”. Od 17 lat prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych zaszczepia w nich pasję do sztuki walki jaką jest karate, ucząc jednocześnie największych wartości: pokory, wytrwałości oraz poszanowania starszych. Do największych sukcesów  jego podopiecznych w 2022 roku zaliczyć można: 1 miejsce oraz 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, 3 miejsce w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Juniorów, 3 brązowe medale w Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego oraz liczne medale zdobyte w turniejach rangi międzynarodowej oraz ogólnopolskiej.

źródło: UM Giżycko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *