GIŻYCKO: Zderzenie osobówek – nie ustąpiła pierszeństwa – Magna Masuria

GIŻYCKO: Zderzenie osobówek – nie ustąpiła pierszeństwa

0

Do zderzenia dwóch osobówek doszło w miniony piątek, 11 marca br na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 63. Przyczyną zdarzenia było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo bmw. 65 – letnia kobieta trafiła do szpitala.

W piątek (11.03.2022 r.) policjanci giżyckiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie doszło do zderzenia dwóch osobówek. Jak wynika z ustaleń, kierująca seatem jadąc od strony miejscowości Kruklanki na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 63 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Pozezdrza kierującemu bmw, w wyniku czego doszło do zderzenia. Do szpitala trafiła kierująca seatem, po konsultacji lekarskiej okazało się, że kobieta doznała złamań żeber. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Natomiast w niedzielę 13 marca br mieszkanka Giżycka jadąc oplem przez miejscowość Wyszowate gm. Miłki wyprzedzała inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierująca nie kwestionowała swojego zachowania, za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymała 10 punktów karnych. Tego samego dnia w miejscowości Konopki Wielkie gm. Miłki, mieszkaniec Warszawy jadąc oplem wyprzedził inny pojazd na skrzyżowaniu dróg. Za ryzykowny manewr kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych, na jego konto powędrowało 5 punktów karnych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożność na drodze i dostosowanie jazdy do warunków na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *