GIŻYCKO: Żeglarska ramka miejska stanęła w Giżycku – Magna Masuria

GIŻYCKO: Żeglarska ramka miejska stanęła w Giżycku

0

Żeglarska fotoramka miejska stanęła w poniedziałek w porcie „Dalba”, u wlotu do Kanału Łuczańskiego. Konstrukcję w kształcie koła ratunkowego ustawiono tak, by kadrowała najlepszy widok, zarówno spacerowiczom – na jezioro Niegocin, jak i wodniakom – na port.

Pomysł na ramkę powstał po tym, gdy w porcie spontanicznie pojawiła się lekka instalacja w kształcie serca. Mieszkańcy i turyści fotografowali się z nią na tyle często, że miasto postanowiło postawić w tym miejscu coś trwałego i bezpiecznego. 

Zamiast serca stanęło koło ratunkowe. Kolory nawiązujące do stylu marynistycznego idealnie wpasowują się w otoczenie. Koło jest na tyle duże, że widać je już u wejścia na portowy deptak. Bez problemu zauważą je również wodniacy. Konstrukcja zawiera napis przypominający o tym, że Giżycko to niezaprzeczalnie Żeglarska Stolica Polski! Nawiązano również do giżyckiego Herbu poprzez nowe hasło: „Nie bądź leszczem, wróć tu jeszcze!”.  

Pomysł Urzędu Miejskiego, koordynowany przez Biuro Promocji i Polityki Społecznej, udało się zrealizować dzięki współpracy z lokalnym przedsiębiorcą Jackiem Gradkiem.   

Serdecznie zachęcamy do wykonywania fotografii przy nowej ramce. Wystarczy podejść, podpłynąć i cyknąć zdjęcie! Świetnie wychodzą zarówno selfie jak i zdjęcia z dystansu.   

Z okazji prezentacji ramki, na fanpage’u Urzędu Miejskiego, ogłoszono konkurs. Należy pochwalić się zdjęciem wykonanym w ramce.  Najlepsze 3 fotografie nagrodzone zostaną pakietami z logo Giżycka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *