BARTOSZYCE: W bartoszyckiej hali trenuje juniorska kadra narodowa w piłce ręcznej – Magna Masuria

BARTOSZYCE: W bartoszyckiej hali trenuje juniorska kadra narodowa w piłce ręcznej

1

Po raz drugi w odstępie kilku tygodni Bartoszyce goszczą reprezentację Polski w piłce ręcznej. Po młodzieżowcach, tym razem dzięki uprzejmości burmistrza miasta Piotra Petrykowskiego w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego trenują juniorzy.

Sztab szkoleniowy właśnie Bartoszyce wybrał na miejsce przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy. Od 4 do 14 sierpnia podopieczni trenera Rafała Bernackiego powalczą bowiem o medale w Czarnogórze. W grupie zmierzymy się z Niemcami, Islandią oraz Węgrami.

Do tych spotkań juniorska kadra narodowa przygotowuje się w bartoszyckiej hali, gdzie ma zapewnione bardzo dobre warunki. Zgrupowanie rozpoczęło się w niedzielę 3 lipca i potrwa do 13 lipca. W tym czasie drużyna odbędzie 13 treningów na boisku (czasami dwa razy dziennie), a cztery zajęcia przeprowadzone zostaną w siłowni. Pracy szczypiornistów przygląda się m.in. trener seniorskiej reprezentacji Polski Patryk Rombel.

Powołanie na trwające zgrupowanie otrzymał m.in. wychowanek MDK Pasja Bartoszyce (obecnie grający w SMS Kwidzyn) Jakub Tokarz.

To drugi w ciągu ostatnich kilku tygodni pobyt w naszym mieście kadry narodowej piłkarzy ręcznych. W czerwcu w hali przy ul. Słowackiego trenowali młodzieżowcy. Oni również przygotowywali się do mistrzostw Europy (ich turniej właśnie jest rozgrywany w Portugalii).

1 thought on “BARTOSZYCE: W bartoszyckiej hali trenuje juniorska kadra narodowa w piłce ręcznej

  1. Brawo dla Pana Burmistrza Bartoszyc .
    Może by tak w Kętrzynie przciez co prawda w kat.juniorów młodszych mamy czterech wychowanków MOSiR Kętrzyn(mistrzów Polski Piotr Czepłkowski,Piotr Lewczyk,Oskar Witczak,Paweł Lewczyk),obecnie występują w MMTS Kwidzyn ucząc się w Szkole Mistrzostwa Sportowego.
    Takie zgrupowanie kadryPolski to swoista nobilitacja miasta ,jeszcze raz slowa uznania dla Pana Burmistrza Petrykowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *