KĘTRZYN: Dlaczego Niedziółka kłamie? [FELIETON] – Magna Masuria

Niedawno na łamach niszowego portalu pojawił się artykuł, który opiewa, jakim to dobrym burmistrzem jest Ryszard Niedziółka, który po raz kolejny mówi nieprawdę, a wręcz pokuszę się o stwierdzenie, że kłamie na temat oczywistych faktów!

Artykuł okraszony jest stwierdzeniem Ryszarda Niedziółka, że: – dużo jest dezinformacji i fake newsów w przestrzeni publicznej.

Czytając ten PR-owy artykuł na niszowym portalu burmistrz Kętrzyna sam rozsiewa fake newsy. W poniższym tekście przytoczymy kilka przykładów oraz obalimy mit o tym, że Niedziółka dba o dobrą kondycję finansów Kętrzyna.

PRZYKŁAD 1. Ryszard Niedziółka mówi, że za kadencji poprzednika zadłużenie miasta wynosiło 38 milionów złotych. Jest to oczywiste KŁAMSTWO. W 2018 roku dług miasta wynosił 32 MILIONY ZŁOTYCH przy inwestycjach takich jak: miejski stadion, skatepark, nowoczesne przedszkole i żłobek. W 2019 roku NIEDZIÓŁKA ZADŁUŻYŁ MIASTO DO 38 MILIONÓW ZŁOTYCH.

Grafika przedstawia zadłużenie miasta w 2018 i 2019 roku.

PRZYKŁAD 2. Niedziółka chwali się pozyskiwaniem środków zewnętrznych – prawda jest jedna NIEDZIÓŁKA STRACIŁ OGROMNE 14 MILIONOWE DOFINANSOWANIE na remont ul. Ogrodowej i ul. Górną.

PRZYKŁAD 3. Miała być praca, a pracy nie ma – a człowiek, który wspierał Niedziółkę w kampanii wyborczej zatrudnia ludzi na śmieciowych umowach oraz woli zatrudniać pracowników za wschodniej granicy.

PRZYKŁAD 4. Niedziółka mówi o zakupie kolejnych elektrycznych autobusów za kolejne grube miliony – ciekawym faktem może być spojrzenie na podobny zakup autobusów elektrycznych w sąsiednim Giżycku, gdzie za 3 autobusy elektryczne zapłacono o połowę mniej niż za 4 autobusy w Kętrzynie.

Wykreowany artykuł w niszowej gazecie to kolejna populistyczna ściema skierowana do przyszłych wyborców. Zastanawia mnie fakt, w jakiej rzeczywistości żyje Niedziółka. Mówi on o rozwoju Kętrzyna, zmianie wizerunku. Możliwe, że Kętrzyn zmienia wizerunek na miasto brudne, wyludnione, całkowicie pozbawione perspektyw oraz zdegradowane przez bardzo słabą administrację obsadzoną przez nieznających się na niczym ludzi. Rządy Niedziółki to czarna plama w historii współczesnego Kętrzyna – to brak kompetencji, brak pomysłu, zwalczanie wartościowych ludzi na rzecz „swoich” wiernych pachołków.

Nie boję się stwierdzić, że Niedziółka jest notorycznym kłamcą i populistą, a z biegiem czasu coraz bardziej gubi się w swoich zeznaniach.

21 thoughts on “KĘTRZYN: Dlaczego Niedziółka kłamie? [FELIETON]

 1. Co to za bzdury w sprawie autobusów??? Giżycko zakupiło małe 10 metrowe autobusy, które są o niebo tańsze. Po co dawać porównanie Malucha do Mercedesa i pisać że za mercedesa ktoś zapłacił więcej i argumentować, że to źle.
  Ale fake newsy na portalu.

  Wybrany przez gminę Giżycko Yutong E8 to w pełni elektryczny autobus. Jako pierwszy samorząd w Polsce, na ten model postawiła Bobowa oraz Lidzbark Warmiński. Yutong E8 ma niemal 9 metrów długości, niskopodłogową konstrukcję i system klimatyzacji. Dzięki baterii o pojemności ponad 250 kWh, może on pokonać na jednym ładowaniu nawet 350 kilometrów. Komunikację publiczną w gminie Giżycko obsłużą trzy takie pojazdy, które wraz z dwoma stacjami ładowania dostarczy firma Busnex Poland.

  Kętrzyn kupił Yutong E10 – 12 metrowy

  1. Sam fakt, ze samorząd Giżycka znalazł lepsze rozwiązanie i tańsze to świadczy o gospodarności. Kętrzyn mógł postawić na takie same i kupić większą flotę elektrycznych autobusów

   1. Autobusy elektryczne w realiach ekonomicznych Polski nie są dobrym rozwiązaniem. Żadne. Są droższe w zakupie, kosztowne w eksploatacji, notorycznie ulegają pożarom.

  2. Jaki trzeba mieć tupet albo poziom niewiedzy, aby pisząc pod nickiem Stop Fake News wciskać zwykły kit?

   No więc do rzeczy. Autobus Yutong E10 nie jest pojazdem 12 metrowym klasy MAXI, ale właśnie małym autobusem MIDI o długości 10 metrów. Pojazd 12 metrowy w ofercie tej firmy, to Yutong E12.

   Pojazdy E8 i E10 nie są autobusami niskopodłogowymi! Zarówno jeden jak i drugi, to autobusy niskowejściowe ze strefą niskiej podłogi w przedniej części pojazdu.

   W odniesieniu do obu typów pojazdów jakiekolwiek porównania malucha do mercedesa są nadużyciem. Technologicznie Yutong E8 i E10 nie różnią się, co przy budowie modułowej – co wie każdy kto ma minimum wiedzy na ten temat, dziwić nie powinno (tak, wiem, w administracji Niedziółki – podobnie jak ongiś u Hećmana – nie ma osób kompetentnych w tym obszarze).

   Autobus E10 to zacofany technologicznie pojazd niskobudżetowy. Zastosowane komponenty i podzespoły czynią go mało funkcjonalnym. Standardem dla autobusów elektrycznych jest dziś napęd indywidualny. Tymczasem Youtong E10 posiada centralny silnik przekazujący moment obrotowy na zaadaptowany z pojazdów spalinowych układ przeniesienia napędu. Nie zastosowano jednak nawet mostu portalowego wykorzystywanego w spalinowych autobusach niskopodłogowych, co umożliwiłoby uzyskanie niskiej podłogi w strefie zwisu tylnego.

   Odrębną sprawą jest celowość samego zakupu, ale to już temat wymagający odrębnej dyskusji.

   1. Giżyko niecałe 9 metrów
    Kętrzyn niecałe 11 metrów

    Takie autobusy dokładnie zostały zakupione przez oba samorządy.

    Pewnie chodziło o te 2 m różnicy, jak by nie patrzeć nie można porównywać cenowo bo to zupełnie inne modele.
    Porównanie maluch mercedes może nie ale WW a Mercedes jak najbardziej.

    1. Ta egzaltacja jest zbędna, a porównywanie kolejnych marek samochodów – tak samo błędne jak polityka Niedziółki której bronisz z taką determinacją. Autobusy E8 i E10 są tej samej marki i reprezentują ten sam niski, azjatycki poziom w obszarze technologii, a nawet designu. Zatem jeśli porównywać Yutong E8 i E10 to najwyżej z Tata Nano i Tata Magic Iris. Myślę że za porównanie Yutong E10 z mercedesem E-citaro koncern Mercedes-Benz mógłby się obrazić …

 2. Gdyby nie skuteczne dzialania obecnego burmistrza poprzednik w ramach „koniecznosci”, ktore sam stwożył wyplaciłby lekką ręką 35mln „swoim” dyrektorkom przedszkoli. Wiec z dlugiem ktory pozostawil miasto byloby bankrutem od ponad roku.

  1. jedno wielkie XD warto przytoczyć nadzwyczajną sesje rady miasta gdzie pojawił się KH i mówił o walce w sądzie, ze to konieczność, bo ordynacja sądownicza się zmieni i co zmieniła się na korzyść samorządów XD, a ty będziesz dalej gadał, ze to sukces obecnej władzy? Zmieniły się tylko zasady sądownictwa – przypomnieć warto, że obecny burmistrz z „ćwirkiem” naciskali na jak najszybszą ugodę hahaha

   1. „ordynacja sądownicza” się zmieniła? 🙂 🙂 🙂 Nie opowiadaj bajek człowieku. Nie zaszły żadne zmiany w „zasadach sądownictwa”, które miałyby jakiś wpływ na roszczenia przedszkoli o wypłatę 35 mln zł. Jeśli chcesz promować KH to rób to z głową bo pisząc farmazony ośmieszasz go.

    1. Jakie bajki? Przecież nawet naciski samorządów były na ten proces, że wyroki są korzystne dla prywatnych właścicieli niepublicznych przedszkoli. Po nagłośnieniu sprawy i w wyrokach jakie zapadły w Sądzie Najwyższym zmieniło się podejście sądów do tego typu spraw. Czytaj orzecznictwo, a nie wcinasz się w rozmowę nieproszony…

     1. Niby że potrzebne jest twoje zaproszenie, żeby mi było wolno skomentować twoje bajki? 🙂 Od kiedy to sądy orzekają na podstawie „nacisków samorządów” i tego czy sprawa „jest nagłośniona”? Nadal bajdurzysz. Ktoś kto pisze, że istnieje coś takiego jak „ordynacja sądownicza” udowadnia, że nie ma pojęcia o prawie. Jeżeli się mylę, a ty jesteś taki pewniak to podaj sygnaturę tego precedensowego wyroku SN, od którego wydania rzekomo zmieniło się podejście sądów do tego typu spraw? Jeżeli KH ma takich pomocników jak ty, to nie ma szans, bo ludzie nie są głupi, łatwo wychwycą ściemę. Daj sobie spokój, nie pomagasz, szkodzisz.

     2. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 10 maja 2021 roku o sygn. akt V CSKP 45/21, który zmienił całkowicie podejście Sądów do spraw niepublicznych przedszkoli, który jest wyznacznikiem w tych sprawach. Jeśli ktoś zna prawo to wie, że Sądu w Polsce w takich sprawach będą opierać się o kazusowe wyroki Sądu Najwyższego. Jednak widać, że najlepiej okrzyknąć kogoś mąciwodą i bajarzem, zamiast sprawdzić jak to jest w rzeczywistości. Mx JESTEŚ WIELKIM XD jako znawca wszystkiego. Pozdro.

 3. Jeśli ten kłamca myśli, że po zakończonej kadencji pójdzie na spokojną emeryturę, to się myli. Zbyt wielu ludzi skrzywdził, pójdą zawiadomienia do prokuratury i trzyliterowych służb. Być może trafi do paki. Będzie się działo

 4. Panie Antoni Kosiba jestem za tym, aby tego kłamcę osądzić, jak i „wyłudzacza” kasy miejskiej „narcyza”. Chciałbym widzieć to na własne oczy jak kończą swoją kadencję, te wszystkie szwagierki, „pociotki” pójdą na „szczaw” nawet nie doczekawszy emerytur. Już nie długo, zostało mało czasu więc niech się pakują, bo na pewno ich kadencja już się skończyła, nieźle się obłowili bezwstydnicy nie mający za grosz ambicji i honoru, ale o czym tu mówić. Czy tacy ludzie mają jakąkolwiek ambicję? Chyba nie! A pro po fontann, w centrum miasta dla „oka ludzkiego” dwie włączone, zaś w „parku różanym” przy ul. Żeromskiego oczywiście nie działa, bo co? oszczędność? Słyszę przechodzących ludzi i odpowiednio komentujących tę rozrzutność pieniędzy na inne niepotrzebne „duperele”, a teraz oszczędzają. Wstyd i hańba dla nieudaczników, czas ich rozliczyć i to faktycznie w prokuraturze, bo na pewno mieszkańcy ich rządów nie zapomną na długo. Myślę, że jeszcze nieraz usłyszą od ludzi na własne uszy komentarze dotyczące ich marnotrawności i niegospodarności, ale czy oni mają choć odrobinę samokrytyki? Nie, to ludzie bez żadnych ambicji!!!! mali…..

  1. Myślę że ambicje to oni właśnie mają, zwłaszcza osobiste. A raczej ich przerost. Własnego ego również. Podobnie jak w ekipie Hećmana. Model polityki też w zasadzie ten sam: zaufani ignoranci na stołkach i drenaż kapitału publicznego na konta globalnego biznesu, lokalnej oligarchii lub innych podmiotów w duchu kapitalizmu inkluzywnego. A miasto wymiera dalej …

 5. Panie M. cały czas analizuję wypowiedzi Pana, ale osobiście odczuwam, że Pan tak cały czas ma jakieś pretensje lub inne odczucia negatywne w stosunku do p. Hećmana. Czyżby Pan odniósł jakieś porażki przez tegoż Pana lub Pana rodzina? Bo dla mnie Pan atakuje non stop, rozumiem obecnych „bezradnych” włodarzy, ale ma Pan jakieś „ale” też do poprzednika, czyżby nie został Pan odpowiednio doceniony przez Pana KH?. Głowa do góry, jeszcze wszystko przed Panem, proszę się wykazać i będzie oky. Pozdrawiam.

  1. Wykazać? A jak mam to rozumieć? Ja już się wykazałem. W pewnych obszarach zrobiłem i robię dla Kętrzyna więcej niż cały lokalny establishment. Chyba że chodzi o wykazanie się w stosunku do samego p. Hećmana. A to zgoda, to już co innego, ale chyba też wykazałem się w zauważalny sposób, żeby nie powiedzieć – z całkiem dobrym wynikiem. Wykreowałem Rypinę, pan Hećman przegrał wybory, a podległe mu instytucje i działania, delikatnie tylko przeciągnąłem przez ścieżkę administracyjną skutkiem czego posypały się kary, „jego” ludzie którzy w mojej ocenie zachowali się nieelegancko zostali zapędzeni w legendarne pole H8 szachownicy czyli w tzw. kozi róg, a inwestycje zgodnie z moją oceną okazały bublami.

   Czy mam jakieś „ale” do poprzednika? Nie. Mam wrażenie, że to Wy macie do mnie jakieś uwagi. Tymczasem ja nigdy nie formułowałem uwag personalnych, a krytyce poddawałem jedynie politykę. Politykę w mojej ocenie wrogą miastu i interesowi publicznemu, realizowaną w duchu doktryny kapitalizmu inkluzywnego w interesie korporacji lub lokalnej oligarchii. Tak odbieram politykę Hećmana, Niedzióki i Kochanowskiego. Ale proszę pamiętać, że jednocześnie wielokrotnie podkreślałem, że politykę Hećmana z pierwszych dziesięciu lat sprawowania przez Niego władzy w Kętrzynie, zawsze oceniałem wysoko. Bo nie o personalia tu chodzi (przynajmniej z mojej strony).

   1. Skoro, aż tak dużo się Pan wykazał swoją działalnością i oddaniem dla Kętrzyna, no więc proszę startować w najbliższych wyborach na Burmistrza, zasługi zostaną docenione. A co do osoby Pana Rypiny, którą jak sam Pan stwierdził wykreował, nie ta osoba i nie na tym stanowisku. Jak Pan widzi zbyt mało ma do powiedzenia i jest zbyt mało zauważalna, to musi być facet mówiąc kolokwialnie ” z jajami” i konkretny, a tak lepsze cwaniaczki odsunęli tego Pana od stołka przewodniczącego i innych. Myślę, że znajdą się w Kętrzynie jeszcze ludzie godni stołka włodarza, przynajmniej mam taką nadzieję, a może to tylko mrzonka?…..

    1. Na dzień dzisiejszy moim zdaniem mrzonka. Rypina ma coraz mniej do powiedzenia odkąd oszukał mnie i wyborców. Jak trafnie ktoś mi powiedział: Rypina myślał że zrywa się panu ze smyczy, ale to nie była smycz, to była życiodajna kroplówka, bez której Rypina zdechnie w sensie politycznym. Myślę że to już się dzieje. Jeśli chodzi o włodarza, wolałbym żeby zamiast jaj miał przede wszystkim rozum, a zamiast przerostu ego – skłonność do myślenia w interesie publicznym i umiejętność słuchania ludzi merytorycznie przygotowanych. Osobiście nie mam ambicji politycznych – jestem raczej zadaniowcem. Trafi się kandydat który zechce realizować program TAK dla Kętrzyna – pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *