GIŻYCKO: Zmarł Andrzej Paszkiewicz – Magna Masuria

10 grudnia 2022 roku w nocy odszedł śp. Andrzej Paszkiewicz, wybitna postać giżyckiego sportu, znakomity trener piłki ręcznej, mentor kolejnych pokoleń giżyckich szczypiornistów, społeczny działacz sportowy, organizator wielu sportowych wydarzeń w naszym mieście. W 2020 roku obchodził jubileusz 30-lecia pracy trenerskiej, w której nie tylko prowadził i szlifował sportowe talenty, ale przede wszystkim był przyjacielem swoich podopiecznych, później niejednokrotnie czołowych zawodniczek najlepszych klubów w Polsce.

Pan Andrzej dawał szansę młodym ludziom poznania sportu i wspaniałej dyscypliny jaką jest piłka ręczna, inspirował i motywował do ciężkiej pracy, pokonywania swoich barier, dążenia do celu, ale zawsze pamiętając, że najważniejsze jest być dobrym człowiekiem.

Przez sport tworzył i promował nasze miasto. W 2021 roku odznaczony przez Zarząd Piłki Ręcznej w Polsce Diamentową Odznaką „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” w uznaniu pracy trenerskiej i wieloletniej działalności założonego przez siebie Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego „Giżycko” Promocja Sportowych Talentów. Laureat Nagród Sportowych Burmistrza w dziedzinie sportu. W tym samym roku również, ważne wyróżnienie przyznane w rodzinnym mieście – „Medal za szczególne zasługi dla Miasta Giżycka” jako nasze podziękowanie za dokonania na rzecz rozwoju i promocji miasta. Warto zaznaczyć, ze w marcu ubiegłego roku śp. Andrzej Paszkiewicz był jednym z inicjatorów podpisania umowy pomiędzy Powiatem Giżyckim a Młodzieżowym Towarzystwem Sportowym, w wyniku której utworzona została klasa Mistrzostwa Sportowego w II LO w Giżycku.

Łącząc się w bólu i smutku najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym składa redakcja oraz członkowie Stowarzyszenia Magna Masuria.

źródło notatki: UM Giżycko oraz Starostwo Powiatowe w Giżycku.

3 thoughts on “GIŻYCKO: Zmarł Andrzej Paszkiewicz

  1. Wielka strata ,bo w naszym regionie ludzie zajmujący się szczypiorniakiem są nie do przecenienia.
    R.I.P Szanowny Panie Trenerze.

  2. A utalentowanej mlodzìeży w tej dyscyplinie sportu w naszym regionie nie brakuje w Giżycku dziewczyny ,Kętrzyn chłopcy.
    Ostatnio na turniej nadziei olimpijskich zostali powołani przez Trenera Kadry Narodowej jun.mł.Mariusza Jurasika Paweł Lewczyk i Oskar Witczak to są wychowankami Pana Trenera Cezarego Tyszki z Kętrzyna,obecnie występują w MMTS Kwidzyn .
    Dobra praca z młodzieżą prowadzona jest też w Bartoszycach skąd wywodzi się Jakub Tokarz członek Kadry Narodowej Juniorów wychowanek Pana Trenera Cichockiego,obecnie pobiera naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kwdzynie.
    Dlatego śmierć Pana Trenera Paczkowskiego to ogromna strata dla tego środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *