Gm.KĘTRZYN: Niebezpieczny wypadek w Filipówce – Magna Masuria

Gm.KĘTRZYN: Niebezpieczny wypadek w Filipówce

1

fot. KPP Kętrzyn

Groźnie wyglądające zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Kierujący jak i pasażerowie po wywróceniu auta na szczęście nie odnieśli obrażeń. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność i dostosowanie stylu jazdy do warunków drogowych.

W czwartek (15.09.2022r.) o godz. 09.45 oficer dyżurny został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Filipówce gm. Kętrzyn. Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd, którym podróżowały 4 osoby, dachował. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Podczas rozmowy z osobą zgłaszającą ustalono, że osoby podróżujące o własnych siłach wydostały się  z pojazdu. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący peugotem 21-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze otarł pojazdem o drzewo siła uderzenia z powrotem wyrzuciła auto na jezdnię, gdzie pojazd dachował.  Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia nikt z podróżujących nie doznał obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i wezwali na miejsce holownika.

Panująca obecnie pogoda sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. A przede wszystkim zdjęcie nogi z gazu.

1 thought on “Gm.KĘTRZYN: Niebezpieczny wypadek w Filipówce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *