GÓROWO IŁAWECKIE: Nie wiedział jak to się stało, że wylądował w rowie? – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Nie wiedział jak to się stało, że wylądował w rowie?

0

Policjanci patrolujący gminę Górowo Iławeckie zauważyli w rowie, leżącego na boku uszkodzonego citroena. Przy aucie stał pijany mężczyzna – jak się okazało kierowca osobówki. 59-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Przyznał, że kierował autem, jednak zachodził w głowę jak to się stało, że podróż skończył w rowie. Mieszkaniec gminy stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo, nie uniknie też odpowiedzialności za wykroczenie drogowe.

W poniedziałek (30.05.2022r.) po godz. 15:00 policjanci z Górowa Iławeckiego w trakcie patrolu gminy zauważyli leżący w rowie samochód. Przy aucie stał dobrze im znany z wcześniejszych różnych interwencji 59-latek. Mężczyzna był wyraźnie pijany.

Powiedział policjantom, że jechał tym autem. Zastanawiał się tylko jak to się stało, że wypadł z drogi do rowu, a do tego jego citroen przewrócił się na bok. W organizmie mieszkańca gminy było 1,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego auto przekazali osobie wskazanej.

59-latek odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie też kary za wykroczenie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *