MRĄGOWO: Płacił nie swoją kartą płatniczą – grozi mu 10 lat pozbawienia wolności – Magna Masuria

MRĄGOWO: Płacił nie swoją kartą płatniczą – grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji sporządzili akt oskarżenia wobec 51-letniego mężczyzny, który przy użyciu przywłaszczonej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji. Za popełniony czyn podejrzanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W marcu 2022 rok funkcjonariusze mrągowskiej komendy zostali powiadomieni o przywłaszczeniu karty bankomatowej należącej do mieszkanki Mrągowa. Policjanci niezwłocznie przystąpili do wyjaśnienia sprawy. Działania te nie były łatwe, co utrudniał fakt, że pokrzywdzona nie umiała wskazać okoliczności, w których doszło do tego przestępstwa. Policjanci Wydziału Kryminalnego wykazali się determinacją i cierpliwością ustalając kolejne fakty i docierali do miejsc, w których sprawca dokonywał płatności. Funkcjonariusze wytypowali osobę odpowiedzialną za ten czyn. Okazał się nim 51 – letni mieszkaniec powiatu  mrągowskiego, który przywłaszczył kartę bankomatową i  płacił wspomnianą kartą za artykuły, które kupował w placówkach handlowych na terenie Mrągowa. Policjanci ustalili, że mężczyzna dokonał 12 nielegalnych transakcji, kupując głównie alkohol i papierosy. Jego działanie spowodowało straty wynoszące około 600 złotych. Mieszkaniec powiatu mrągowskiego usłyszał zarzuty przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonej kobiety. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Policjanci przypominają, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co pozwoli uniknąć utratę środków znajdujących się na koncie. Zgubienie dokumentów lub karty płatniczej albo ich kradzież to bardzo poważny problem, który może doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *