GÓROWO IŁAWECKIE: Pijany 46-latek spowodował wypadek – w samochodzie jechały też dzieci… – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Pijany 46-latek spowodował wypadek – w samochodzie jechały też dzieci…

0

Kolejny raz alkohol doprowadził do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 46 – latek mając w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu wsiadł za kierownicę. Bezmyślny mężczyzna wiózł dzieci w wieku 6 i 17 lat.

W czwartek,  (01.06.23r.), po godz. 16:30 oficer dyżurny bartoszyckiej komendy otrzymał informację, że na ul. Królewieckiej w Górowie Iławeckim doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci drogówki, jadący fordem 46 – latek, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze, uderzył w drzewo, a następnie wjechał po przeciwnej stronie drogi do przydrożnego rowu. Mężczyzna podróżował z dwójką dzieci: 6 – latkiem oraz 17 – latką, które po zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala w Olsztynie. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mieszkańca gminy Górowa Iławeckiego okazało się, że w jego organizmie krążyło ponad 3,3 promila alkoholu. 46 – latek odpowie teraz przed sądem za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *