MRĄGOWO: Oszuści wyłudzili od 37-latki 96 tys. złotych! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Oszuści wyłudzili od 37-latki 96 tys. złotych!

0

obrazek poglądowy

W środę (31.05.2023r.) do 37-letniej mieszkanki powiatu mrągowskiego zadzwoniła kobieta informując, że jest pracownikiem banku, w którym 37-latka ma rachunek bankowy. Pod legendą tego, że ktoś podając się za pełnomocnika pokrzywdzonej złożył w jej imieniu wniosek kredytowy, instruowała co ma zrobić, aby anulować ten wniosek.

Rozmówczyni kazała kobiecie natychmiast udać się do swojego banku, nie kończąc połączenia, a jedynie je zawieszając. Gdy 37-latka dotarła do banku oszustka instruowała ją, aby zalogowała się do swojej bankowości internetowej i zwiększyła limity wypłat, a następnie wzięła pożyczkę na kwotę prawie 96 tys. zł. Kobieta wykonując polecenia rozmówcy zaciągnęła w bankowości internetowej pożyczkę i wypłaciła z banku ponad 20 tys. zł wpłacając następnie do wpłatomatu na podany numer. W związku z limitem pieniędzy jakie mogła wypłacić w tej placówce bankowej pojechała do innych placówek, gdzie w taki sam sposób wypłaciła resztę pieniędzy i również wpłaciła je we wpłatomacie. W taki sposób przekazała oszustom prawie 96 tys zł.

Oszuści wzbudzili w kobiecie zaufanie, wywarli na niej presję czasu oraz poczucie zagrożenia, że pracownicy w placówkach bankowych są zamieszani w oszustwo dotyczące złożenia wniosku kredytowego przez jej rzekomego pełnomocnika. Podczas rozmowy byli bardzo wiarygodni i przekonywujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *