KĘTRZYN: 69-latek znęcał się nad żona…

0

W czwartek, (01.06.23r.) policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Kętrzynie, gdzie pijany 69-latek miał awanturować się z żoną, której groził oraz uderzał. Dla zapewnienia bezpieczeństwa kobiety policjanci zdecydowali o konieczności zatrzymania pijanego i agresywnego mężczyzny w policyjnej celi.

Policjanci wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty. Następnie, po przesłuchaniu dotkniętej przemocą kobiety zapadła decyzja o konieczności wydania wobec jej męża nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

W piątek (02.06.23r.), 69– latek został zwolniony z policyjnej celi. Do domu wrócił z policjantami tylko po to, by zabrać swoje osobiste rzeczy, a następnie musiał opuścić mieszkanie i jego okolice.

Nakaz/zakaz obowiązuje przez okres 14 dni, a osoba pokrzywdzona ma możliwość wnioskowania do sądu o jego przedłużenie. W okresie obowiązywania nakazu/zakazu Policja zobowiązana jest, do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy nakaz/zakaz nie jest naruszany, przy czym pierwsze sprawdzenie odbywa się następnego dnia po jego wydaniu. W przypadku nie stosowania się do wydanego przez Policję zakazu/nakazu ustawodawca przewidział sankcje w Kodeksie wykroczeń – czyn zabroniony art. 66b zagrożony jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *