GÓROWO IŁAWECKIE: Podczas powiększania stawu znaleziono dwa granaty – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Podczas powiększania stawu znaleziono dwa granaty

0

W poniedziałek (03.04.23) w miejscowości Bądle, gmina Górowo Iławeckie, województwo warmińsko-mazurskie, odnaleziono dwa niewybuchy. Zgłoszenie wpłynęło do bartoszyckiej komendy, która natychmiast skierowała na miejsce policyjnego pirotechnika.

Okazało się, że niewybuchy zostały odnalezione podczas prac związanych z powiększeniem stawu. Jeden z granatów został wykopany, zaś drugi znaleziony był w pobliżu stawu. Na miejscu pracował policyjny pirotechnik, który po dokładnym zbadaniu potwierdził, że są to dwa granaty z zapalnikami.

Do czasu przyjazdu saperów, miejsce odnalezienia niewybuchów było zabezpieczane przez policjantów. Po przeprowadzeniu oględzin saperzy przetransportowali niewybuchy do specjalnego pomieszczenia, gdzie zostaną zneutralizowane.

Nie jest jasne, jak granaty znalazły się na terenie stawu. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku odnalezienia niewybuchów. W takich sytuacjach zawsze należy pamiętać, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne i nie wolno ich dotykać czy próbować przenosić. W takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby i trzymać się z dala od miejsca, gdzie niewybuch został odnaleziony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *