REGION: Pożar hotelu Galindia! Szacowane straty to 2,5 MILIONA złotych! – Magna Masuria

REGION: Pożar hotelu Galindia! Szacowane straty to 2,5 MILIONA złotych!

1

fot. OSP Mikołajki

10 kwietnia br. [poniedziałek] jak podaje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie doszło do pożaru budynku hotelu Galindia w miejscowości Bartlewo nad jeziorem Bełdany. W trwającej ponad 6 godzin akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej w tym z PSP Mrągowo, PSP Biskupiec oraz PSP Pisz, a także OSP Woźnice, OSP Mikołajki, OSP Ukta, OSP Ruciane-Nida oraz OSP Wejsuny.

Właściciel oszacował straty na 2,5 miliona złotych, jednak udało się uratować połowę budynku. Ogień pojawił się na dachu, a pożarowi uległo 18 pokoi hotelowych. Na szczęście nikt nie został ranny, ponieważ sześć osób przebywających w budynku przed przyjazdem straży pożarnej zdołało się samodzielnie ewakuować.

Warto jednak zauważyć, że dzięki skoordynowanej akcji strażaków udało się zapanować nad pożarem w hotelu Galindia, co pozwoliło na uratowanie znacznej części budynku. Mimo trudnych warunków, z jakimi musieli się mierzyć, strażacy wykazali się profesjonalizmem i determinacją w walce z ogniem. Ich szybka i skuteczna reakcja pozwoliła na uniknięcie większych strat materialnych oraz na ochronę życia i zdrowia ludzi, którzy przebywali w budynku.

1 thought on “REGION: Pożar hotelu Galindia! Szacowane straty to 2,5 MILIONA złotych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *