GÓROWO IŁAWECKIE: Pokłócił się z dziewczyną, upił się i uderzył samochodem w drzewo – 18-latek znajdzie swój finał w sądzie! – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Pokłócił się z dziewczyną, upił się i uderzył samochodem w drzewo – 18-latek znajdzie swój finał w sądzie!

0

Nieodpowiedzialne zachowanie 18 – latka, który po kłótni z dziewczyną wsiadł w samochód będąc po alkoholu znajdzie swój finał w sądzie. Młody mężczyzna jadąc VW uderzył w drzewo. Twierdzi, że do zdarzenia doszło przez zwierzę, które nagle wbiegło na drogę. Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie stracił prawo jazdy, które uzyskał kilka miesięcy wcześniej. Czeka go proces za przestępstwo, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, (16/17.10.22r.), policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie. Kierowca VW uderzył tam w przydrożne drzewo. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali młodego mężczyznę – był pijany. Przyznał policjantom, że to on kierował passatem. Opowiedział, że był na imprezie u znajomych, gdzie pokłócił się z dziewczyną. Zdenerwowany tą sytuacją poszedł do domu i bez niczyjej wiedzy zabrał auto, bo chciał pojechać do Górowa Iławeckiego. Daleko nie odjechał, bo jeszcze w obrębie miejscowości zderzył się z drzewem. Twierdził, że na drogę wybiegło jakieś zwierzę, jednak z pewnością nie bez znaczenia w tej sytuacji miał krążący w jego organizmie alkohol. Badanie wykazało obecność ponad 1,7 promila w organizmie 18 – latka. Mężczyzna stracił prawo jazdy, które posiadał zaledwie kilka miesięcy. Konsekwencją kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest proces karny.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewidział karę do 2 lat pozbawienia wolności zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres, co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie niemniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *