GÓROWO IŁAWECKIE: Znęcał się nad partnerką – musi opuścić mieszkanie – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Znęcał się nad partnerką – musi opuścić mieszkanie

0

Wrócił do domu pijany i wywołał awanturę z partnerką. Kobieta w obawie przed agresorem uciekła z domu prosząc o pomoc sąsiadkę. Zdołała zabrać ze sobą jedno z dwojga dzieci. Zanim przyjechali policjanci, konkubent kobiety z drugim dzieckiem pojechał do sąsiedniej miejscowości, tam został zatrzymany. Usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką. Prokurator uwzględnił złożony przez policjantów wniosek o dozór dla 24 – latka, zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, (15.10.22r.) wieczorem policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie. Pomocy potrzebowała kobieta, która z małym dzieckiem uciekła z mieszkania przed agresywnym i pijanym partnerem. Policjanci nie zastali mężczyzny w mieszkaniu, bo ten pojechał do sąsiedniej miejscowości zabierając ze sobą starsze dziecko. Funkcjonariusze wiedzieli, gdzie go szukać, bo znali mężczyznę, który miał już w przeszłości konflikty z prawem. 23 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W czasie, gdy trzeźwiał policjanci zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad partnerką. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia.

Dziś, (17.10.22r.) prokurator przychylił się do wniosku policjantów o zastosowaniu wobec 24 – latka policyjnego dozoru. Zgodnie z decyzją prokuratora mężczyzna nie może kontaktować się z pokrzywdzoną i zbliżać się do niej. Musi za to wyprowadzić się z ich mieszkania.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *