HISTORIE KRYMINALNE: Próba zabójstwa nastolatki – Sąd rozpoczął proces niedoszłego mordercy – Magna Masuria

HISTORIE KRYMINALNE: Próba zabójstwa nastolatki – Sąd rozpoczął proces niedoszłego mordercy

0

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Nikodemowi C. oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny. Prokuratura Rejonowa w Szczytnie w dniu 13 czerwca 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Nikodemowi C. oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny (tj. o czyn z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 148 par. 1 kk w zb. z art. 157 par. 1 kk).

Do zdarzenia tego miało dojść w nocy 14 listopada 2021 r. na terenie jednej z posesji w Szczytnie. Według ustaleń prokuratora Nikodem C., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia młodej kobiety, miał przewrócić ją na ziemię, a następnie dusić ją rękoma oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięściami w głowę, nawet po utracie przez nią przytomności. Oskarżony takim zachowaniem miał spowodować u pokrzywdzonej nastoletniej dziewczyny m.in. szereg poważnych obrażeń w obrębie twarzy.

Nikodem C. został oskarżony także o to, że tej samej nocy, tj. z 13 na 14 listopada 2021 r., na terenie jednego z hoteli w gminie Szczytno, miał uderzyć mężczyznę pięścią w twarz, powodując u pokrzywdzonego obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres trwający dłużej niż 7 dni (tj. o czyn. z art. 157 par. 1 kk).

Nikodem C., przesłuchany w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył termin rozprawy w sprawie Nikodema C. na 18 sierpnia 2022 r., na godz. 9.15.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *