Historie Kryminalne: Surowa kara za zabójstwo – Magna Masuria

Historie Kryminalne: Surowa kara za zabójstwo

0

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 27 października 2022 r. skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności Marka S. oskarżonego o brutalne zabójstwo. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Marek S. został oskarżony o dokonanie w dniu 1 marca 2022 r. zabójstwa 66-letniego mężczyzny w domu jednorodzinnym w miejscowości Korpele w gminie Szczytno. Według ustaleń prokuratora, Marek S. przez pewien czas wykonywał prace remontowe w domu u 66-latka. Po ukończeniu prac pokrzywdzony zaprosił oskarżonego do siebie na spotkanie i razem spożywali alkohol. W trakcie tego spotkania Marek S. zaatakował 66-latka, przewrócił go na podłogę, a następnie zadał mu szereg uderzeń rękami i nogami w klatkę piersiową i głowę. Pokrzywdzony doznał bardzo rozległych obrażeń ciała i zmarł.

Marek S. w trakcie procesu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie nie przyznał się do zabójstwa 66-latka, zasłaniając się niepamięcią po wypiciu dużej ilości alkoholu.

Wyrok w tej sprawie zapadł w dniu 27 października 2022 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Marka S. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go za to na karę 25 lat pozbawienia wolności. Ponadto, Sąd orzekł od oskarżonego na rzecz członka rodziny pokrzywdzonego zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w wysokości 120 tys. zł.

Sąd Okręgowy podając ustne motywy wyroku wskazał, że Marek S. będąc pod wpływem alkoholu zabił 66-letniego mężczyznę z błahego powodu. Przy czym dokonał tej zbrodni w niezwykle brutalny sposób, o czym świadczy bardzo duża siła i intensywność ciosów zadanych pokrzywdzonemu. Oskarżony nie dał pokrzywdzonemu żadnych szans na przeżycie.

Na wymiar kary miał wpływ również fakt, że Marek S. w przeszłości był karany za inne poważne przestępstwo.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *