Ile kosztuje mieszkańców Kętrzyna Telewizja KTK?[ARTYKUŁ POSESYJNY] – Magna Masuria

Ile kosztuje mieszkańców Kętrzyna Telewizja KTK?[ARTYKUŁ POSESYJNY]

18

Radni mają dość jednostronnych materiałów w Telewizji KTK, której właścicielem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier”. Niechęć radnych nasiliła się po ostatnich materiałach telewizyjnych, które wprost atakowały radnych miejskich, a z burmistrzów robiły tych dobrych -pokrzywdzonych.

Wcześniej o ogromnych wydatkach miasta i Kętrzyńskiego Centrum Kultury informował radny Zbigniew Nowak. Pisaliśmy również o tym na łamach info-Kętrzyn24.pl gdzie prawdopodobnie ponad 17 tysięcy złotych przepływa przez KCK do Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” na rzecz telewizji. Wtedy większość radnych milczała, lecz czara goryczy przelała się po materiale Telewizji KTK po nie udzieleniu wotum zaufania burmistrzowi Niedziólce. Materiał oskarżał radnych o brak kompetencji i przedstawił nieprawdziwe informacje prawne. W rozmowach z radnymi – sprawa materiału Telewizji KTK jest wyjaśniania.

Fakt ten sprawił, że radni klubu radnych PiS zaczęli przyglądać się wszystkim wydatkom Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Zrobił to na poprzedniej sesji radny Czesław Ćwik informując o wydatkach na imprezy, które zdaniem radnych są przepłacone.

Na ostatniej Sesji Rady Miasta, Władysław Zarecki (klub radnych PiS), złożył wniosek o skontrolowanie wydatków Kętrzyńskiego Centrum Kultury na Spółdzielnie Mieszkaniową „Pionier”. Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor KCK, słysząc ten wniosek w dziwny sposób zakpił z tego i wyszedł z sali.

Radny Czesław Ćwik na sam koniec przyznał racje obawom, co do wydatków na Spółdzielnie Mieszkaniową „Pionier” radnemu Zbigniewowi Nowakowi oraz przyznał, że Telewizja KTK dawno przestała być telewizją publiczną, lecz stała się telewizją propagandową.

Co państwo o tym sądzą? Proszę o opinię w komentarzu.

18 thoughts on “Ile kosztuje mieszkańców Kętrzyna Telewizja KTK?[ARTYKUŁ POSESYJNY]

 1. Radni PiS wiedzą co mówią. Mają przykład w TVPinfo, która już dawno nie jest telewizja publiczna, a jest to TVPiS. Czy to im też przeszkadza?

  1. No więc właśnie. Samorząd powinien być wolny od zabarwień politycznych: i tych czarnych, i tych błękitnych, i zielonych i czerwonych…

 2. A ja sądzę , że trzeba nagłośnić sprawę w rzetelnych mediach – poinformować mieszkańców zasobów spółdzielczych i odwołać Książka Arkadiusza z funkcji prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier w Kętrzynie. I wówczas nie będzie problemu.!

  1. Ależ będzie. Przyjdą następni i będą robić to samo. Problem leży gdzie indziej, ale tzw. elitom kętrzyńskim skupiającym moim zdaniem jak w soczewce wszystkie patologie polskiej polityki, w moim przekonaniu zupełnie nie zależy na rozwaleniu synekur i koryt znajomych królika, a jedynie na umożliwieniu dostąpienia do zaszczytu „żarcia za publiczne” swoim aparatczykom…

 3. Chcąc zachować obiektywizm, również muszę wytknąć szanownemu Autorowi powyższego artykułu brak obiektywizmu który zarzuca słusznie kętrzyńskiej kablówce. Przy obecnym poziomie moralnym kętrzyńskiej polityki, w moim przekonaniu dzisiaj słowo publiczne znaczy tyle co prywatny folwark. Prywatne media mają zatem pełne prawo realizacji własnej linii programowej (propagandowej). KTK ociepla wizerunek Niedziółki i AS, natomiast niniejsze medium aż do przesady wizerunek Rypiny podległej mu częsi PiS. Tymczasem jednym i dugim można wiele zarzucić od niekompetencji właśnie (co ja czynię regularnie od dwóch lat) przez powiązania mogące wskazywać na kumoterstwo i protekcję, po niewywiązywanie się z obietnic wyborczych (a w przypadku PiS wręcz oszustwo).

    1. Dlatego wcześniej napisałem, że samorząd powinien być wolny od barw politycznych oraz polityków i tych czarnych, i tych błękitnych, i zielonych i czerwonych…

     1. A stawiał pan na niebieskiego przestraszonego dziwaczka. Przecież on local politik. To jak to wreszcie miało być politycznie czy bez polityki w tej waszej układane dla Kętrzyna?

 4. Zgadza się z tym, że jeżeli prywatne media mają prawo realizacji własnej linii programowej, to też za własne pieniądze , a nie publiczne z kasy miasta.

 5. W całości się zgadzam z powyższym wpisem. Chcą TV niech się promują za własne pieniądze.
  Książek ma wysokie pobory nawet w stosunku do Starosty czy Burmistrza a wiec niech finansuje kablówkę.

  1. Tu ma duże pole do popisu Pan Nowak jest dociekliwy,czasami merytoryczny w Radzie Miasta.
   Mieszka na osiedlu które jest w jurysdykcji Spółdzielni Mieszkaniowej,niech i tam będzie skrupulatny.
   Jeżeli Pan Książek działa wbrew interesowi spółdzielców ,to trzeba go odwołać.

 6. Też się zgadzam – bo w końcu sam tak napisałem. 🙂 Zatem problem nie leży w propagandzie, ale jeżeli już – to w finansowaniu prywatnego medium z publicznych środków. A obiektywnego medium lokalnego jak w Kętrzynie nie było, tak nie ma…

 7. Panie Nowak jestem za powiadomieniem mieszkańców bloków należących do SM co się dzieje z ich pieniędzmi i na co idą, bo dużo ludzi nie ma pojęcia, a będą za to Panu wdzięczni, młodsi może się orientują, ale starszych się okrada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *