PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka, B-klasa – Magna Masuria

Za nami kolejny weekend pełen piłkarskich emocji. Jak poradziły sobie drużyny z Powiatu Kętrzyńskiego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

Granica Kętrzyn 4 – 0 Stomil II Olsztyn

20 minut bardzo dobrego i dynamicznego występu piłkarzy Granicy Kętrzyn. W trakcie kilkunastu minut gospodarze strzelili trzy bramki. Po tym czasie pojawiła się niespodziewana zadyszka i do głosu coraz częściej dochodziły rezerwy Stomilu Olsztyn. Faktem jest również, że większość składu drugiego zespołu z Olsztyna składała się ze starszych juniorów. W tym samym czasie pierwszy zespół przegrał z ŁKS-em Łódź 3 do 0. W doliczonym czasie piłkarze z Bydgoskiej 20 dobili przyjezdnych wbijając czwartą bramkę.

MKS Korsze 1 – 2 Warmia Olsztyn

Szczęścia do zespołu z Olsztyna nie mieli natomiast piłkarze MKS-u, którzy zaliczyli kolejną porażkę. Możliwe, że zabrakło energii po trudnym meczu z Mrągowią Mrągowo w tygodniu (po dogrywce piłkarze MKS-u przegrali 3:1). Pierwsza połowa wyrównana, lecz bramkę do szatni strzelili goście. Po zmianie stron piłkarze Warmii Olsztyn podwyższyli wynik. Korszanie zaczęli odrabiać straty i dopiero w 71 minucie strzelili bramkę kontaktową ustalając wynik końcowy.

Klasa Okręgowa grupa I

KS Śniardwy Orzysz 1 – 0 RKS Orlęta Rema Reszel

Orlęta straciły fotel lidera po wyrównanym meczu. Gospodarze strzelili jedną bramkę w 38 minucie. Warto nadmienić, że w środę piłkarze z Orzysza wyeliminowali z Wojewódzkiego Pucharu Polski Mazura Ełk strzelając 4 bramki. Piłkarze z Reszla próbowali odrobić straty, jednak bramka gospodarzy była zaczarowana i nie udało się odrobić strat.

MBKS Victoria Bartoszyce 1 – 0 GLKS Jurand Barciany

Druga z rzędu przegrana piłkarzy Juranda, tym razem na wyjeździe z drużyną z Bartoszyc, która przed tym meczem była niżej notowanym zespołem. Podobnie jak w przypadku reszlan, piłkarze z Barcian stracili bramkę w pierwszej połowie – w 36 minucie. Mimo starań wyniku nie udało się odrobić.

LUKS Wilczek Wilkowo 2 – 1 SKS Szczytno

Mecz obfitował w twarde starcia i faule. W pierwszej połowie nie było żadnych ważniejszych sytuacji podbramkowych u obu zespołów. Po zmianie stron piłkarze Wilczka mogli rozstrzelać przyjezdnych lecz na drodze do bramki stanął słupek i poprzeczka. W 65 minucie niewykorzystane sytuacje Wilczka skutkują strata gola i zaczęło się odrabianie strat. Bramka wyrównująca wpadła w 88 minucie, a dająca zwycięstwo padła chwilę później.

B-klasa grupa I

SAS Szansa Reszel 2:3 Warmianka Bęsia

Już w 3 minucie piłkarze Szansy stracili gola po błędzie bramkarza. W 9 minucie doszło do wyrównania, a w 38 minucie doszło do objęcia prowadzenia po strzale Krzysztofa Tatarczucha. Po zmianie stron przyjezdni ruszyli do ataku i w 58 minucie wyrównali, a kilka minut później sędzia podyktował 11 dla piłkarzy Warmianki. Piłkarze Szansy próbowali odrobić straty, jednak wynik utrzymał się bez zmian do samego końca.