Bezprawne działanie Prezesa Książka? [ARTYKUŁ POSESYJNY] – Magna Masuria

Bezprawne działanie Prezesa Książka? [ARTYKUŁ POSESYJNY]

23

Władysław Zarecki (radny klubu radnych PiS) wezwał burmistrza Niedziółkę do natychmiastowego wyjaśnienia sprawy bezprawnego działania Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” na ulicy Mielczarskiego 4.

Sprawa niecodzienna, ponieważ 10 czerwca br., pracownice KTBS zostały poinformowane o nielegalnym zajęciu mieszkania należącego do Kętrzyńskiego TBS-u w budynku na ul. Mielczarskiego 4. Udając się na miejsce w asyście Straży Miejskiej oraz pracowników fizycznych KTBS-u zastały zajęte mieszkanie przez „dzikich lokatorów”.  Celem pracownic KTBS-u było zajęcie mieszkania oraz wymienienie zamków, po uprzedniej konsultacji tej sprawy z burmistrzem.

Niedługo po rozpoczęciu działań służbowych na miejscu pojawił się Prezes SM „Pionier” Arkadiusz Książek, który podniesionym głosem i w wulgarny sposób zaatakował pracownice KTBS dopytując się, jakim prawem one to robią. Następnie pojawił się Andrzej Michalski, Prezes KTBS i w podobny sposób zaatakował swoich pracowników.

Pracownice złożyły wyjaśnienia przed Komisją Mieszkaniową Rady Miejskiej w Kętrzynie, ponieważ zajęte mieszkanie przez „dzikich lokatorów” należało do zasobów KTBS. Książek nie miał prawa nikomu powierzyć tego mieszkania.

Władysław Zarecki złożył notę urzędową u burmistrza Niedziółki w celu wyjaśnienia sprawy. Na drugi dzień uzyskał odpowiedź nie od Niedziółki, lecz od Wróbla. Jak sam przyznał podczas Sesji Rady Miasta w Kętrzynie odpowiedź Wróbla była wymijająca i niepełna. Dlatego też wniosek Władysława Zareckiego o natychmiastowe wyjaśnienie sprawy został również poparty wyłączeniem ze sprawy Macieja Wróbla, ponieważ był wcześniej pracownikiem Telewizji KTK i istnieje prawdopodobne powiązanie rodzinne z pracownikiem SM „Pionier”. Również wniosek radnego PiS-u wyłącza z wyjaśnień Andrzeja Michalskiego, ponieważ jego córka jest Główną Księgową w SM „Pionier” oraz utrzymuje bliskie kontakty z Prezesem Książkiem.

Co państwo sądzą o tej sprawie? Czy ta sprawa będzie wyjaśniona? Czy będzie próba zamiecenia tego pod dywan? Do sprawy na pewno wrócimy i sami zadamy odpowiednie pytania o naświetlenie jeszcze bardziej samej sprawy.

23 thoughts on “Bezprawne działanie Prezesa Książka? [ARTYKUŁ POSESYJNY]

 1. C0 JA SĄDZĘ, ŻE JEST TO SPRAWA SMIERDZĄCA !!!
  Pytam – Dlaczego KTK jak również Tygodnik Kętrzyński nic nie wspomina o tej zaistniałej sytuacji?

 2. To ja dla równowagi zapytam: dlaczego ten portal lansuje PiS? Ten materiał to kolejny dytyramb pochwalny dla kolejnego prawego i sprawiedliwego co to zapomniał że przez dwa blisko dwa lata tworzył koalicję z Niedziółką.

 3. Spółdzielnia Mieszkaniowa ma Radę Nadzorczą, która powołuje i odwołuje Zarząd tj.Prezesa,v-ce Prezesa i członków Zarządu

 4. A co Pan taki antypis się teraz raptem zrobił i twierdzi,że Redaktor lansuje Prawo i Sprawiedliwość .
  Pan Redaktor pisze o faktach,oraz niektóre rzetelnie komentuje i tyle.

  1. Antypis? Nigdy nie sympatyzowałem z żadną partią bo zwyczajnie nie lubię polityków. A umizgi pisowsko-lewicowe widać gołym okiem, tak jak ocieplanie na tym portalu wizerunku PiS (a raczej frakcji Rypiny).

    1. A widzę we wspólnym waleniu jak w bęben w te same dęte medialnie tematy. Miasto potrzebuje porozumienia, ale bez partyjnych szyldów i obrotowych aparatczyków.

 5. Już dawno było napisane, powiedziane, że miastem Kętrzyn zarządza i karty rozdaje prezes-pastor A. Książek. Strach pomyśleć do jakich zmian i decyzji posunie się ten pani i jego bliska księgowa. Potrzeba niestety zmian w spółdzielni, radzie nadzorczej spółdzielni, potem w urzędzie miasta i podległych spółkach. Dopiero sytuacja zacznie przybierać lepsze dla miasta oblicze.

 6. Prezes – pastor, dąży po trupach do celu i osiagnął co planował.
  Dobrze ma opanowaną politykę kadrową.
  Może koledzy z PISu zobaczą kto ma władzę w spółdzileni?

 7. Ten Pan jest Pastorem w jakim Kościele czy Związku wyznaniowym?
  Problem z Prezesami Spółdzielni Mieszkaniowych jest nie tylko w Kętrzynie, aby to radykalnie uporządkować potrzebne są zmiany legislacyjne w tym zakresie tu apel do Parlamentarzystów, żeby tym się w trybie pilnym zająć.

 8. Prosta sprawa , mieszkańcy spółdzielni niech się skrzykną i wybiorą uczciwych przedstawiciel do Rady Nadzorczej. Wówczas Rada Nadzorcza będzie patrzyła na ręce Prezesa.
  Ja można było pozwolić aby zlikwidować stanowisko kadr i przekazać dla firmy zewnętrznej. Już za tą decyzję powinni odwołać Prezesa.

 9. Tu pełna zgoda ,ale czy Rada Nadzorcza znajdzie w sobie tyle siły aby dokonać odwołania Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Kętrzynie.
  Jak już to odwołać P.P. Książka i wiecznego z-ce Powroznika, zrobić porządek.

 10. W koncu może mieszkancy zasobów spóldzielczych obudzą sie i zaczną działać.
  Poprzedni prezes Szydłowski to był człowiek który szanował pracowników i mieszkanców był z klasą a przde wszystkim duzo zrobił dla spóldzileni.

 11. Dziwne to wszystko, Prezes Książek zasiedla mieszkanie należące do miasta….. moim zdanie nie zrobiłby tego bez porozumienia z prezesem Michalskim – pewnie jakieś układy, kiedyś to się nazywało SITWA nie wiem jak dzisiaj….

 12. Dziwne te układy. Tylko to kosztem nas mieszkanców.
  Powinni odwołac Książak i Michalskiego i będzie Pan NIewdziółka mieć spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *